Преждевременно ли стават възрастни децата ни днес?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Преждевременно ли стават възрастни децата ни днес?

Мнениеот Strange » 15 Ное 2011, 20:19

slaron написа:
Не съм съгласна! Не смятам, че няколко статийки или книжлета /колкото и да са поучителни!/ могат да ме подготвят за това да съм родител! И не смятам, че някой би бил подготвен за това, колкото и да е чел или учил... За мен водещото е любовта.


Ако сме имали късмета да имаме чудесни родители, то ние вече имаме 80% от необходимите ни знания. Останалите 20 или повече, ако имаме дефицити от времето, когато ние сме били деца, е нужно да се наваксат. Не си ли срещала десетки добри, трудолюбиви хора, които обичат децата си, но въпреки това имат проблеми с тях? Колко пъти си чувала репликата: "Ех, какви свестни хора, а синът им престъпник!"? В поста си не говорих за статийки, а за книги, които биха ни замислили и биха ни накарали да постъпваме правилно, за да не допускаме грешки като родители. Давам ти пример с мой колега, който обожава детето си и не спира да му показва любов. Той говори с умиление за всичките пакости на детето, за това че вече от две детски градини! го изключват, защото не можели да се справят с него. И това го кара да се чувства горд. Не е нужно да съм пророк за да позная какво ще се случи след десетина години с това дете, ако нещо не се промени. Иначе любов има.
Нашата цел като родители не е единствено да възпитаме добри и вписващи се в обществото хора, а и да направим така, че децата ни да разгърнат максимално потенциала, който носят в себе си. Точно там грешим най-често, защото не знаем как. Ето аз признавам, че ако не бях чела, никога нямаше да се замисля, че има похвали, които вместо да повишат себеоценката на детето, го правят неуверено и недоверчиво. И после щях да казвам, че децата ми са такива несигурни, но какво да се прави - темперамент.
Не примемам отхвърлянето на възможностите за себеразвитие в различните житейски роли, които изиграваме по пътя си. Родителството е една от тях.
Понякога всичко, от което човек се нуждае, е нова гледна точка.
Strange
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 557
Регистриран на: 02 Авг 2011, 17:41
Местоположение: Варна

Re: Преждевременно ли стават възрастни децата ни днес?

Мнениеот Lord » 18 Мар 2012, 18:20

clearly написа:Докъде довежда строгостта на някой родители http://offnews.offroad-bulgaria.com/ind ... u-se-karat
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Преждевременно ли стават възрастни децата ни днес?

Мнениеот clearly » 25 Мар 2012, 17:41

Тъй като темата е за децата ,ще си позволя в нея да пусна една песен, която лично на мен като текст и музила много ми харесва.

Love Generation

From Jamaica to the world
It's just love, it's just love, yeah

Why must our children play in the streets?
Broken hearts and faded dreams
Peace and love to everyone that you meet
Don't you worry, it could be so sweet

Just look to the rainbow, you will see
Sun will shine till eternity
I've got so much love in my heart
No one can tear it apart, yeah

Feel the love generation
Yeah, yeah, yeah
Feel the love generation
C'mon, c'mon, c'mon, c'mon, yeah

Feel the love generation
Yeah, yeah, yeah, yeah

Feel the love generation
Ooh, yeah, yeah

Don't worry about a thing
It's gonna be alright
Don't worry about a thing
It's gonna be alright

Don't worry about a thing
It's gonna be alright
Gonna be, gonna, gonna, gonna be alright

Why must our children play in the streets?
Broken hearts and faded dreams
Peace and love to everyone that you meet
Don't you worry, it could be so sweet

Just look to the rainbow, you will see
Sun will shine till eternity
I've got so much love in my heart
No one can tear it apart, yeah
Аватар
clearly
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 715
Регистриран на: 01 Яну 2012, 19:08

Re: Преждевременно ли стават възрастни децата ни днес?

Мнениеот clearly » 26 Мар 2012, 15:34

Тъй като ми направи впечатление нещичко в http://www.webcafe.bg/id_1257693339_Da_ ... _da_traem_, реших тук да ви го споделя Гледната точка на един 13-годишен ученик във вид на стихотворение. Озаглавено беше "Да бъдем добри". Но след редакторска намеса е в промененото заглавие. ,,Да крадем или да траем’’
Добри ли да сме или лоши,
това дилема е сега.
Да бъдем честни и бедняци
или непочтени, но богати.
О, Българийо, ти майко мащеха
на своите отритнати деца.
Ние сме чеда на ново време
епоха пълна с нищета.
Днес на почит са героите,
но не от приказките стари,
а тези с големите портфейли,
приватизатори, банкери.
Но народът е добър с робска психика.
Той гледа тихо, не роптае.
Не прави нищо и си трае.
О, вий политици, дипломати,
спасете всички български деца.
Бъдете по-грижовни,
но не само за своите чеда.
Бедна страдаща Българийо,
ние сме деца индиго,
в преход дълъг и безкраен.
Пред нас дилемата е тежка-
Да крадем или да траем.
Спасението какво ли е?
Да чуем врачките-
Богатите ще мрат,
за тях ще дойде краят на света.
Ние сме цветът на нацията,
на българщината и цивилизацията
Ще вярваме в добротата,
която ще спаси Земята.
Аватар
clearly
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 715
Регистриран на: 01 Яну 2012, 19:08

Re: Преждевременно ли стават възрастни децата ни днес?

Мнениеот Strange » 31 Юли 2012, 13:41

Така и така написах долния коментар за друго място в нета, реших да го постна и тук. Поводът е ето тази статия: Offtopic

Направи ми впечатление, че доста хора, без дори да са се информирали за какво точно става дума, подкрепят написаното. И понеже се дразня от манипулирани послания, които провокирайки емоция събират поддръжници, коментирах:

Набързо прочетох проектозакона и се запознах с мотивите на основния му опонент – църквата. Не съм юрист и не мога да взема отношение по формулировката на определени членове и възможностите за злоупотреба с тях, защото били неясни или прекалено широко дефинирани. Но честно казано нищо в самия закон не ме разтревожи.
Основните критики са към намесата на държавата в семейните дела. С широки права всяко дете в „несъгласната” възраст можело да разруши здравите устои на християнското семейство. Каква е атмосферата в семейство, в което децата са склонни да се обърнат към институциите заради проблеми в комуникацията с родителите си - не се коментира. Забранява се използването на деца за политически, синдикални и религиозни цели – този член развървал ръцете на службите да тълкуват както си искат всяко изповядване на религията. /Е, чл.20 дава свобода на вероизповеданието, избрано от родителите и настойниците, но за него не срещнах коментар/ Подклаждало се доносничеството и изобщо сме се връщали в тъмните времена на тоталитарната атеистична държава.
Сигурно има основание за критики. Но аз поне не видях основание за война.
От средата, в която се отглеждат децата зависи какво ще е обществото ни. За да не се налага да „извиняваме” утрешните убийци заради тежкото им детство днес.
И е крайно време да спрем да мислим, че мястото на кирливите ризи е под собствения дюшек и зад четирите стени на крепостта ни. Не и когато касае децата и тяхното бъдеще.
Защото много хора ще се вържат на патоса на автора на горната статия, в която той умело натиска определени бутони. Но се замислете колко от тези читатели са се информирали за това как да възпитават децата си, какви са техните страхове през различните възрасти, как да развият потенциала им? Нее, ама то няма нужда – нали вестниците пускат по някоя и друга статийка по въпроса, а има и традиции. Всеки ги знае тези неща, дайте да четем рецепти за готвене, политически новини и клюки за звездите.
Проблемите не са в един закон или в това кой каква религия ще изповядва, а в това, че е прието ролята на родител да е едва ли не инстинкт. И повечето хора не правят нищо по въпроса да се научат на това да бъдат добри родители. „Нали обичам децата – това е достатъчно”. Да, ама не.

ПП Тази моя позиция е изразена и в друг пост в тази тема. Не се е променила :)
Понякога всичко, от което човек се нуждае, е нова гледна точка.
Strange
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 557
Регистриран на: 02 Авг 2011, 17:41
Местоположение: Варна

Re: Преждевременно ли стават възрастни децата ни днес?

Мнениеот Хела » 31 Юли 2012, 16:11

Всички беди идват от толерастията.
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: Преждевременно ли стават възрастни децата ни днес?

Мнениеот Кошмар1 » 02 Авг 2012, 20:13

"Преждевременно ли стават възрастни децата ни днес?"

Да. Това е според моята мисъл и семейно състояние. Да премахнеш тумора е трудно нещо, още повече когато децата са свидетели на типични семейни противоречия. Изпитание за родителя е да съумее да ги насочи в правилна посока, да може самия той да не губи себе си. Самият живот е едно изпитание, но едва ли някой е излезнал сух от морето. Винаги има последствия, а да съумееш да изградиш стабилност и възпиташ действително личности си е един доста труден и изпитателен процес.
Кошмар1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 451
Регистриран на: 18 Мар 2012, 14:35

Предишна

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта