Ами ако

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Ами ако

Мнениеот Lord » 08 Авг 2011, 21:10

Примера с Норбеков беше напълно уместен, но слизане до емпирични разбирания и обяснението им на тази основа - Не.

Въпрос към теб: Ако пътуваме, а пътуването винаги е във времето и пространството и ускорим евентуалното превозно средство до скорости много над познатите ни и преминем отвъд пресметнатия радиус на видимата вселена, според Дирак и Планк, дали времето ще започне да се връща и ние да се вдетиняваме? :mrgreen:
Ами сега? ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Ами ако

Мнениеот Lord » 08 Авг 2011, 21:12

slaron написа:Strange, мила, не търси благородието там дет` го няма! :roll:
Той като една чистокръвна "Дева" и като един форумен кУмисар отдавна е запознат с материала. Прочел, осмислил и анализирал. По-скоро може ти да научиш нещо ново от него. Ето виж, че си има теория. :mrgreen:


Сларон, убий мъ, убичъм тъ! :oops: :P :mrgreen:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Ами ако

Мнениеот Strange » 08 Авг 2011, 21:21

Lord написа:Въпрос към теб: Ако пътуваме, а пътуването винаги е във времето и пространството и ускорим евентуалното превозно средство до скорости много над познатите ни и преминем отвъд пресметнатия радиус на видимата вселена, според Дирак и Планк, дали времето ще започне да се връща и ние да се вдетиняваме? :mrgreen:
Ами сега? ;)


Според наложената теория за времето, посоката му е една и съща от големия взрив насам. Тоест при една разширяваща се Вселена, няма как въпросната посока да бъде обърната, независимо от скоростта ни на придвижване. /междудругото ти не уточни какво значи много над познатите ни скорости - вероятно имаш предвид отвъд скоростта на светлината/. Та ако хипотезите за предстоящо ново свиване до следващия голям взрив се окажат верни - предполагам, че да - времето ще обърне посоката си. Но аз поне не съм срещнала единодушно твърдение на много автори, дали това би довело до вдетиняването ни. Пък и май не е нужно да питаме Стивън Хокинг за това - природата сама се е погрижила след една определена възраст да тръгнем към изходна позиция. :)
Понякога всичко, от което човек се нуждае, е нова гледна точка.
Strange
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 557
Регистриран на: 02 Авг 2011, 17:41
Местоположение: Варна

Re: Ами ако

Мнениеот Lord » 08 Авг 2011, 21:35

Strange написа:Според наложената теория за времето, посоката му е една и съща от големия взрив насам. Тоест при една разширяваща се Вселена, няма как въпросната посока да бъде обърната, независимо от скоростта ни на придвижване. /междудругото ти не уточни какво значи много над познатите ни скорости - вероятно имаш предвид отвъд скоростта на светлината/. Та ако хипотезите за предстоящо ново свиване до следващия голям взрив се окажат верни - предполагам, че да - времето ще обърне посоката си. Но аз поне не съм срещнала единодушно твърдение на много автори, дали това би довело до вдетиняването ни. Пък и май не е нужно да питаме Стивън Хокинг за това - природата сама се е погрижила след една определена възраст да тръгнем към изходна позиция. :)


Имах предвид скорост далеч, далеч над тази на светлината и то във вакуум. Абсолятно споделям, че ще има период на свиване на вселената, но далеч не споделям, че измерението време ще започне обратно броене, напротив. Мога да вляза в темата с формули и теории, но ще съм скучен на аудиторията. Пък и доколкото разбирам твоята идея е по-скоро философска, отколкото квазичастична. ;)

Всъщност аз споделям теорията за супер струните, убеден съм, че вълните и прехода от материя към нематериално вълново поле са реални и единствено ограничението на човешкия ум в триизмерното пространство, защото е над нашите възможности да допуснем съществуването на други измерения, а още по-малко да ги изучаваме.

Мога и още, но за днес май стига. :P
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Ами ако

Мнениеот Strange » 08 Авг 2011, 21:41

Много сложно го каза, а то е простичко: без Наблюдател, частиците се държат като вълни - или с друга дума те са потенциал. Наблюдателят ги превръща в материя. И ако елементарните опити доказват, че всяка квантова частица, поставена в условие на избор, винаги прави и ДВАТА избора едновременно, то надграждането на тези резултати в теория за паралелни вселени си е хипотеза с главно Х. :)
Понякога всичко, от което човек се нуждае, е нова гледна точка.
Strange
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 557
Регистриран на: 02 Авг 2011, 17:41
Местоположение: Варна

Re: Ами ако

Мнениеот Lord » 08 Авг 2011, 21:47

ЦЕРН донякъде ще потвърди или отхвърли, но за жалост само на физично ниво. За теологичното ще се наложи да поизчакаме, живот и здраве. :)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Ами ако

Мнениеот Strange » 08 Авг 2011, 21:49

Да чакаме, да чакаме...колко да чакаме. 2012 наближава :mrgreen:
Понякога всичко, от което човек се нуждае, е нова гледна точка.
Strange
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 557
Регистриран на: 02 Авг 2011, 17:41
Местоположение: Варна

Re: Ами ако

Мнениеот Lord » 08 Авг 2011, 21:58

Strange написа:Да чакаме, да чакаме...колко да чакаме. 2012 наближава :mrgreen:


Г л у п о с т и! :lol:

Ади да се включи още някой, че нещо ми е слаба опозицията тук. :P :mrgreen:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Ами ако

Мнениеот slaron » 08 Авг 2011, 22:02

Изображение Съгласна съм и с двама ви, макар че не ви разбрах... изобщо! :oops: Хайде, приземете се и говорете на човешки език, може и китайски на кантонски диалект! По бих вденала нещо... :twisted:
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Ами ако

Мнениеот Strange » 08 Авг 2011, 22:03

Lord написа:Г л у п о с т и! :lol:

Ади да се включи още някой, че нещо ми е слаба опозицията тук. :P :mrgreen:


Че аз нали затова вкарах шегата за края на света - за да излезем от сериозните теми, в които не успя да ме обориш и да се включат и други. ;)
Понякога всичко, от което човек се нуждае, е нова гледна точка.
Strange
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 557
Регистриран на: 02 Авг 2011, 17:41
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта