Ами ако

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Ами ако

Мнениеот Strange » 06 Авг 2011, 20:57

Вчера си спомних за един разказ на Айзък Азимов със същото заглавие /What if/. В него двойка младоженци пътуват във влак и си говорят за това е щяло да стане, ако случайностите, които са ги събрали, не бяха се случили. Срещу тях в купето седи възрастен мъж с кутия в скута си. И всеки път когато те кажат "ами ако", кутията показва как са щели да се развият събитията.
Направих темата, защото всички ние понякога си казваме тези думи. Сериозно, замислено, шеговито,откачено и нелогично, може да си постваме тук "ами ако"-тата. :)
Понякога всичко, от което човек се нуждае, е нова гледна точка.
Strange
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 557
Регистриран на: 02 Авг 2011, 17:41
Местоположение: Варна

Re: Ами ако

Мнениеот Kali » 06 Авг 2011, 23:49

Strange написа: Сериозно, замислено, шеговито,откачено и нелогично, може да си постваме тук "ами ако"-тата. :)

"Щом така е станало, значи така е трябвало да се случи" ...никой не може да избяга от съдбата си :P Така че...няма ако....
Kali
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 864
Регистриран на: 18 Юни 2011, 02:00
Местоположение: София

Re: Ами ако

Мнениеот Strange » 07 Авг 2011, 01:22

Ами ако всичко е съдба, значи ние нямаме избор за нищо и свободната воля е илюзия. Вярваш ли в това, Кали :)
Понякога всичко, от което човек се нуждае, е нова гледна точка.
Strange
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 557
Регистриран на: 02 Авг 2011, 17:41
Местоположение: Варна

Re: Ами ако

Мнениеот slaron » 07 Авг 2011, 22:25

Strange, не знам дали си струва да гоним отдавна изпуснати влакове, но темата е интересна! Отново поздравления! Изображение
Ще се включа! :)
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Ами ако

Мнениеот Strange » 08 Авг 2011, 06:06

Slaron, съгласна съм с теб, че в повечето случаи не си струва да се фокусираме върху миналите си избори, защото не можем да ги променим. Но това е само една от гледните точки. Квантовите физици например са провели опити, с които доказват, че наблюдателят може да влияе на минали събития в желана от него посока. Ето и друга - повечето течения в съвременната психотерапия използват т.нар. похват на "изправяне на криви записи"- връщат те в даден спомен и променят емоционалното ти отношение към него или го претълкуват по различен начин. Което може и да не е промяна на самото минало, но определено влияе на нашето отношение към него и си има незабавни последици в настоящето.
Сега най-добре да си взема кафето и да изляза на терасата да догледам изгрева, че знам ли... ами ако утре слънцето не изгрее ;)
Понякога всичко, от което човек се нуждае, е нова гледна точка.
Strange
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 557
Регистриран на: 02 Авг 2011, 17:41
Местоположение: Варна

Re: Ами ако

Мнениеот Kali » 08 Авг 2011, 12:00

Strange написа: Сега най-добре да си взема кафето и да изляза на терасата да догледам изгрева, че знам ли... ами ако утре слънцето не изгрее ;)


Strange, докато си с кафето..надявам се с цигара, мисли върху това КАТО слънцето изгрее, колко ще е прекрасен денят и се усмихни! :P
Kali
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 864
Регистриран на: 18 Юни 2011, 02:00
Местоположение: София

Re: Ами ако

Мнениеот slaron » 08 Авг 2011, 17:54

Strange написа:Slaron, съгласна съм с теб, че в повечето случаи не си струва да се фокусираме върху миналите си избори, защото не можем да ги променим. Но това е само една от гледните точки. Квантовите физици например са провели опити, с които доказват, че наблюдателят може да влияе на минали събития в желана от него посока. Ето и друга - повечето течения в съвременната психотерапия използват т.нар. похват на "изправяне на криви записи"- връщат те в даден спомен и променят емоционалното ти отношение към него или го претълкуват по различен начин. Което може и да не е промяна на самото минало, но определено влияе на нашето отношение към него и си има незабавни последици в настоящето.
Сега най-добре да си взема кафето и да изляза на терасата да догледам изгрева, че знам ли... ами ако утре слънцето не изгрее ;)


:shock: Направо ми се дощя да съм квантов физик... :roll: Колко ли "криви кюнци" от живота си щях да "изправя"?! :|
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Ами ако

Мнениеот Lord » 08 Авг 2011, 19:58

Strange, практикуваш ли хипноза :?: :)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Ами ако

Мнениеот Strange » 08 Авг 2011, 20:23

Засега не. :) Ами ако практикувах, какъв щеше да е следващия ти въпрос.
Понякога всичко, от което човек се нуждае, е нова гледна точка.
Strange
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 557
Регистриран на: 02 Авг 2011, 17:41
Местоположение: Варна

Re: Ами ако

Мнениеот slaron » 08 Авг 2011, 20:25

"Колко струва сеансът?" ;) :mrgreen:
Ами ако го устройва цената, дали би го направил? :roll:
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Следваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта