Ами ако

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Ами ако

Мнениеот slaron » 08 Авг 2011, 22:07

Lord написа:
Strange написа:Ади да се включи още някой, че нещо ми е слаба опозицията тук. :P :mrgreen:


Ами ако смениш високопарните слова с човешки такива, мо`е и да те разбЕра, разб`ийш ли начи?! :evil:
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Ами ако

Мнениеот Strange » 08 Авг 2011, 22:08

slaron написа:Изображение Съгласна съм и с двама ви, макар че не ви разбрах... изобщо! :oops: Хайде, приземете се и говорете на човешки език, може и китайски на кантонски диалект! По бих вденала нещо... :twisted:

Slaron, пак ме усмихна. :)
Понякога всичко, от което човек се нуждае, е нова гледна точка.
Strange
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 557
Регистриран на: 02 Авг 2011, 17:41
Местоположение: Варна

Re: Ами ако

Мнениеот slaron » 08 Авг 2011, 22:15

Strange написа:
slaron написа:Изображение Съгласна съм и с двама ви, макар че не ви разбрах... изобщо! :oops: Хайде, приземете се и говорете на човешки език, може и китайски на кантонски диалект! По бих вденала нещо... :twisted:

Slaron, пак ме усмихна. :)


`Ми такава съм си аз - една смешка! :oops: :D
Ама и вие го задълбахтееее... та чак у дълбокия Космос! :shock: Аз схванах темата по съвсем различен начин, а не толкова "физически". :? Между другото, мразя физиката още от училище... Изображение
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Ами ако

Мнениеот Strange » 09 Авг 2011, 21:50

Днес имах свободно време и се порових из нета за да видя за какви неща хората си казват "ами ако". Разочаровах се, че 90% процента от въпросите бяха като извадени от ученически лексикон и то от началните класове. :) Единствения, който запомних беше:
"Ами ако изляза пред къщи и една година не мръдна оттам с поглед, вперен в небето, дали ще мога да се видя в Гугъл Ърт?" :)
Понякога всичко, от което човек се нуждае, е нова гледна точка.
Strange
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 557
Регистриран на: 02 Авг 2011, 17:41
Местоположение: Варна

Re: Ами ако

Мнениеот Lord » 09 Авг 2011, 21:54

Strange написа:"Ами ако изляза пред къщи и една година не мръдна оттам с поглед, вперен в небето, дали ще мога да се видя в Гугъл Ърт?" :)


Да, ако жилището е на Марс, например. :P :D
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Ами ако

Мнениеот Strange » 09 Авг 2011, 22:14

Винаги съм знаела, че на марсианците не им е чиста работата. Не стига дето се наместиха като главни герои в сума ти НФ книги и филми, ами сега и родния ни Google Earth са обсебили. Не могат ли да си направят техен. Егати, удариха ме по земния патриотизъм тези зелените. Отивам в хоремага да събирам дружината за марсианска атака. :mrgreen:
Понякога всичко, от което човек се нуждае, е нова гледна точка.
Strange
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 557
Регистриран на: 02 Авг 2011, 17:41
Местоположение: Варна

Re: Ами ако

Мнениеот slaron » 09 Авг 2011, 22:15

Ами ако ... го нЕмаше чича ви Гугъл, к`во щяхте да правите тогаз? :mrgreen:
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Ами ако

Мнениеот Strange » 09 Авг 2011, 22:50

slaron написа:Ами ако ... го нЕмаше чича ви Гугъл, к`во щяхте да правите тогаз? :mrgreen:


Хе, аз съм спокойна. Защото навремето научих азбуката в правилния ред, а това умение е много важно когато се ровиш в разни азбучни показалци, речници и справочници. Гордея се със себе си. :) Да взема да се наградя ли...
Понякога всичко, от което човек се нуждае, е нова гледна точка.
Strange
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 557
Регистриран на: 02 Авг 2011, 17:41
Местоположение: Варна

Re: Ами ако

Мнениеот pipi » 09 Авг 2011, 23:45

Strange написа:Сетих се за един пример от семинарите на Норбеков, в който една неука бабичка левитирала в залата по време на медитация, просто защото никой никога не и бил казал, че това е невъзможно.:) Иначе съм съгласна с теб, че вярата или невярата прави възможни или невъзможни много явления. Но доколкото разбирам, ти говориш за рационална, премислена и осъзната вяра, а в повечето случаи това са несъзнавани неща и модели, които придобиваме дори без да искаме. :)

Същото се отнася и за майския бръмбар. Теоретично той не би трябвало да може да лети. Но не знае, че е невъзможно и си лети. :)
pipi
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 37
Регистриран на: 27 Окт 2009, 22:32

Re: Ами ако

Мнениеот Strange » 12 Авг 2011, 21:26

Колко често ви се е случвало бързайки за особено важна среща, да се запитате „Ами ако не успея да хвана подходящия транспорт и закъснея?” Или ако срещата е с важен за вас човек, „Ами ако той не ме хареса?”. Или на интервюто за работа: „Ами ако вече имат по-подходящ от мен кандидат?” Истината е, че в такива моменти ние не допускаме да ни хрумне нещо положително, като „Ако наистина изберат мен?” или „Ако пристигна навреме и се получи чудесна среща?” а позволяваме през съзнанието ни да преминават само негативни и тревожни мисли. Нормално е да се страхуваме от плашещите ни факти и ситуации, а не от онези, които се развиват добре за нас. Какво се случва обаче, когато прекалим с черните „Ами ако…?”
Л.Лалчева
Понякога всичко, от което човек се нуждае, е нова гледна точка.
Strange
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 557
Регистриран на: 02 Авг 2011, 17:41
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 37 госта

cron