Море, плажове и водни басейни

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Море, плажове и водни басейни

Мнениеот kkarakashev » 10 Юли 2011, 17:13

Пускам тази тема, за да наблегна , че с водата шега не бива. Както някой казва и в капка вода можеш да се удавиш.
Днес едно детенце, на около 5-6 годинки за малко не стана жертва на водата. Оставено за малко без надзор детето падна във водата и явно от топло в студено е изпаднало в шок и се нагълта с вода. Нямаше плясъци или викове за помощ. Наблизо бяхме 2-3 приятели и хубаво , че единият забеляза детето, скочихме и го извадихме. Дойде и спасител. който в момента беше отдалечен от мястото на инцидента.След като го изкарахме от водата и започнах да му правя изкуствено дишане дойде и лекар, който спаси детето. Екипът на спешна помощ пристигна около 5 минути след подаването на сигнала.
радвам се , че на плажа бяха осигурили освен спасител и спасителка и лекар, Благодарение на който това дете е живо.

Почти всички сте родители, много тъпо ще прозвучи,извинявайте за което, но когато сте около вода и сте с деца,не ги забравяйте.Особено ако са малки.
А и хвърляйте по един поглед във водата. Този поглед би спасил живота на някой изпаднал в беда.
п.с. За моя радост забелязах , че доста хора скочиха във водата за да помогнат! Също тъка не знам, но за пореден път съм свидетел, че някъде около мен някой има нужда от помощ спешните екипи се отзовават бързо.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Море, плажове и водни басейни

Мнениеот osata » 10 Юли 2011, 18:32

На абсолютно същото мнение съм.
Но, за съжаление макар и на 0,0001% от хората да им се случи "миг невнимание", то все нещо ще се случи.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Море, плажове и водни басейни

Мнениеот BARETATA » 11 Юли 2011, 15:40

Много полезна Тема , именно за подходящото време . Говори се,пише се ,ама повечет хора си казват " На мен няма да ми се случи " , а аз ще питам Дали ?
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Море, плажове и водни басейни

Мнениеот роня » 28 Юни 2012, 22:07

Предвид сезона - темата ми се струва прекалено актуална, но освен горепосочените препоръки, с които съм абсолютно съгласна - ми се ще да обсъдим кой, къде, с кого, или коя :lol: смята да почива това лято! ;)
роня
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 215
Регистриран на: 24 Сеп 2009, 19:06

Re: Море, плажове и водни басейни

Мнениеот Хела » 29 Юни 2012, 09:00

При мен, и "къде"-то, и "с кого"-то, пак ще ми е същото. Не се оплаквам, де. Напротив, щом вече 10 години не се променят, значи ми харесва. :)
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: Море, плажове и водни басейни

Мнениеот slaron » 29 Юни 2012, 17:00

Изображение

:D
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: Море, плажове и водни басейни

Мнениеот Kali » 29 Юни 2012, 23:44

Каквото и да е, важното е човек да се чувства добре :P

Изображение
Kali
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 864
Регистриран на: 18 Юни 2011, 02:00
Местоположение: София

Re: Море, плажове и водни басейни

Мнениеот Матейко » 30 Юни 2012, 02:20

Песак, пальма, море..., а къде е спасителя? Жената видно е зле... А ето го и спасителя. Тича по плажа, хвърчи пясък, той е самият устрем... А, тоз съм го виждал някъде. Къде? Къде?... Да, сетих се. В банята, в огледалото докато се бръснех... Баси, влязох в кадър! :)
Матейко
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 326
Регистриран на: 04 Авг 2011, 21:35

Re: Море, плажове и водни басейни

Мнениеот Хела » 30 Юни 2012, 17:54

Kali, Slaron, Изображение
Матейко, Изображение :)
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: Море, плажове и водни басейни

Мнениеот Lord » 30 Юни 2012, 18:17

Матейко написа:Песак, пальма, море..., а къде е спасителя? Жената видно е зле...


:roll: Приятелю, убеден ли си, че това е жена?! :? С тея гей паради и травестити вече и на очите си не вярвам. :oops:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Следваща

Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта