История за произход на суши

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

История за произход на суши

Мнениеот hideboom » 08 Юни 2021, 12:24

Общоприето е, че суши и рулца са чисто японски ястия. Това обаче е напълно погрешно. Кой е измислил суши? Оригиналната родина на това ястие е в Южна Азия. В древен Китай се роди бъдещето на традиционното японско ястие.

Първоначално китайците ловили риба в морето, а след това я почистили и нарязали на тънки пластове, които положили един върху друг. Огромни и тежки камъни били поставени отгоре на рибата, за да се създаде натиск. В тази форма сушито трябвало да лежи около две-три седмици. Целият този процес бил необходим, за да ферментира рибата. И след няколко месеца ястието се смятало за готово.

Японският готвач Юхей е този, който измислил суши. Той предложил да представи морска риба в суров вид. След известно време търговците излязоха с нова комбинация от различни риби с ориз и извара. Ястието започна да набира популярност.

Понякога клиентите, които искат да си вземат домашно суши, се объркват и не знаят какво да си поръчат.

Каква е разликата между суши и рулца. И двете ястия се състоят от морски дарове и ориз, основната разлика между тях е във формата: рулцата получили името си заради кръглата форма. Суши е бучка ориз, покрита с риба или морски дарове и вързана с панделка от морски водорасли. По същество рулцата са вид суши. В допълнение към формата, между тях има разлика в плънката, подправките и методите за комбинирането им.
https://topnovini.net/interesting/kak-d ... ove-sushi/
hideboom
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 38
Регистриран на: 29 Апр 2021, 13:03

Re: История за произход на суши

Мнениеот Lord » 12 Юни 2021, 14:22

Общо взето и двете ми се струват, като гадост По никакъв повод не бих опитал. Хора, имаме капама, кавърма, чеверме и куп рецепти с боб и др. вкуснотии, не знам, ама аз така мисля
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21


Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта