РПУ 10 София - Ангел Костов

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

РПУ 10 София - Ангел Костов

Мнениеот otark » 14 Апр 2020, 22:13

Здравейте!
От дядо ми останаха няколко тетрадки със спомени и там споменава, че брат му е бил директор на 10 РПУ в София, това някъде 50те-60-те години приблизително. Доколкото разбрах, това РПУ е закрито и съставът му е разпръснат по останалите РПУ-та. Майка ми и дъщерята на въпросния директор - Ангел Костов, се намериха преди много години (миналия век реално), но след смяната на телефоните, понеже и не живеехме в София, остана едно нищо. Знам, че е игла в купа сено, но мога ли да намеря следите на този човек или децата му, синът му се казва Красимир (мисля че е бил също милиционер навремето), дъщерята Грети. Предполагам че не мога просто да отида в полицията и да питам тоя директор къде е живял навремето, че да търся наследници :mrgreen: Дядо ми и брат му Ангел са били много близки, но са живяли на двата края на България и така постепенно връзките се прекъсват...
otark
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Апр 2020, 22:04

Re: РПУ 10 София - Ангел Костов

Мнениеот Lord » 24 Апр 2020, 18:54

otark написа:... Знам, че е игла в купа сено, но мога ли да намеря следите на този човек или децата му, синът му се казва Красимир (мисля че е бил също милиционер навремето), дъщерята Грети...


Здравей и добре дошъл!
Правилно предполагаш, че е все едно да търсиш игла в купа сено. Твърде малко данни имаш, за да се намерят настоящи родствени връзки с този човек, а и прекалено много време е минало, буквално няколко поколения. Знам, че в Академията на МВР има музей, евентуално там може да се намери някакъв писмен източник на следи от този човек, но силно се съмнявам. По-вероятно е някой от наследниците на този човек или техни познати да прочете в този форум и да ти пише на лично съобщение, което ми се струва почти невъзможно...
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: РПУ 10 София - Ангел Костов

Мнениеот dakota_ » 25 Апр 2020, 21:23

otark написа:Здравейте!
Предполагам че не мога просто да отида в полицията и да питам тоя директор къде е живял навремето, че да търся наследници :mrgreen: Дядо ми и брат му Ангел са били много близки, но са живяли на двата края на България и така постепенно връзките се прекъсват...


Има една "малка" подробност, задавал ли си си въпроса дали тези хора искат да бъдат намерени и да имат контакти с теб, защото това е водещото в твоя случай ;)
Ако ми оставиш на лични трите си имена, откъде си и телефон за връзка, може и да ти се помогне, а може и да не ти се помогне... Внука на прачичо ти е пенсионер колега... не живее в София... Ти решаваш, но в публичен форум на анонимен потребител да се даде информация и установъчни данни за лица без тяхно знание и разрешение е несериозно!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Извън темите

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта