Двама пребиха полицай в София

Преса и коментари

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Двама пребиха полицай в София

Мнениеот ROBOCOP » 18 Мар 2010, 21:55

Лошото е, че тези случаи станаха ежедневие. И както колегата отбеляза НЕПРИКОСНОВЕННОСТТА на полицаите е само една дума и нищо повече.
ROBOCOP
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 34
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:03

Re: Двама пребиха полицай в София

Мнениеот Куче » 18 Мар 2010, 22:52

Сами сме си виновни , не е нито първия, нито последния ще да е случай! Колко колеги вече загинаха , а ние стреляме във вуздуха и плашим гаргите. Закона бил такъв , защо всички не защитим колега който е очистил един "бацил" и да за станем зад него? Защо? , Защо? ,Защо? .....Защото не се е случило на нас ...нали? Истината е че ...чукаме на дърво ,да ни се случи на нас.
Хайде да вземем и да се защитаваме ...А? Или пак ще чукаме на дърво 8-) .....Помислете!
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: Двама пребиха полицай в София

Мнениеот cz75bdpolice » 18 Мар 2010, 22:58

Предупрдителните изстрели трябва да са в капачките ,а не във въздуха.Боклуците стават все по-нагли,бият,стрелят и не се съобразяват с никой.Всеки от нас,работещите на улицата трябва да бъде много внимателен и да се пази,включително и да има готовност за употреба на оръжие.Колегата е имал основание да простреля двамата мърлячи при самоотбрана .Удар с твърд предмет в главата е можело да бъде смъртоносен,ако недай си боже му счупят черепа и получи кръвоизлив в мозъка.Трябва да свикват колегите да вадят оръжие за респект на прстъпниците и ако се наложи да го използват.Стига са се плашили от проверки,от писане от съда и от незнам си кой.По-важното е да останеш жив и здрав,пък за другото ще му мислиш след това.
,,СТРАХЛИВЕЦЪТ УМИРА ВСЕКИ ДЕН,А СМЕЛИЯ-САМО ВЕДНЪЖ,,-ДЖОВАНИ ФАЛКОНЕ
http://www.youtube.com/watch?v=pMG8SN4Kzug
cz75bdpolice
Полицай
Полицай
 
Мнения: 175
Регистриран на: 29 Сеп 2009, 11:21

Re: Двама пребиха полицай в София

Мнениеот Куче » 18 Мар 2010, 23:09

cz75bdpolice написа:Предупрдителните изстрели трябва да са в капачките ,а не във въздуха.Боклуците стават все по-нагли,бият,стрелят и не се съобразяват с никой.Всеки от нас,работещите на улицата трябва да бъде много внимателен и да се пази,включително и да има готовност за употреба на оръжие.Колегата е имал основание да простреля двамата мърлячи при самоотбрана .Удар с твърд предмет в главата е можело да бъде смъртоносен,ако недай си боже му счупят черепа и получи кръвоизлив в мозъка.Трябва да свикват колегите да вадят оръжие за респект на прстъпниците и ако се наложи да го използват.Стига са се плашили от проверки,от писане от съда и от незнам си кой.По-важното е да останеш жив и здрав,пък за другото ще му мислиш след това.


До болка си прав колега , но....съдиите не мислят като теб и мен. Винаги когато съм влязал със "Стечкина" напред съм нямал проблем ;) Скрит ли е...почват ядовете и проблемите и в последствие като го извадя вече ...сам се сещаш. Трябва да се промени всичко това и да се защитаваме един -друг ,защото никой не мисли за нас , и никой няма да храни децата ни!!! :evil:
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: Двама пребиха полицай в София

Мнениеот cz75bdpolice » 18 Мар 2010, 23:18

Съдиите са последното нещо за което трябва да те е грижа в една ситуция.Мисля за собственатая си безопасност,за безопасността на колегата и на гражданите.Съдиите са чак след глобалното затопляне,за което също ми е все тая.
,,СТРАХЛИВЕЦЪТ УМИРА ВСЕКИ ДЕН,А СМЕЛИЯ-САМО ВЕДНЪЖ,,-ДЖОВАНИ ФАЛКОНЕ
http://www.youtube.com/watch?v=pMG8SN4Kzug
cz75bdpolice
Полицай
Полицай
 
Мнения: 175
Регистриран на: 29 Сеп 2009, 11:21

Re: Двама пребиха полицай в София

Мнениеот osata » 18 Мар 2010, 23:23

cz75bdpolice написа:Съдиите са последното нещо за което трябва да те е грижа в една ситуция.....

Ама за съжаление тази "грижа" прережда всички останали и е в челната тройка от грижи!
Защото всеки действа според собствения си усет, а както и да се лъжем не всички имат голям опит, умения и т.н.

Анализ на такива ситуации, запознаване на състава с правилните тактически действия ежемесечно по действителни ситуации и случаи! Целта е да не се повтарят и при подобна ситуация да има подготвеност. Изобщо не е трудно, малко воля и една резолюция от високите етажи.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Двама пребиха полицай в София

Мнениеот Куче » 18 Мар 2010, 23:26

cz75bdpolice написа:Съдиите са последното нещо за което трябва да те е грижа в една ситуция.Мисля за собственатая си безопасност,за безопасността на колегата и на гражданите.Съдиите са чак след глобалното затопляне,за което също ми е все тая.


Така е! Последното нещо са съдиите ,но защо трябва да се стига до тях при самоотбарана и защита за собственияти живот. Явно още не си попадал в такава ситуация ,дано и не попадаш никога. На мен ми се е налагало да спасявам живота на колега и моя ....е с тия закони не искам повече да попадам на такава ситуация. Но ако попадна ..пак ще го направя 8-)
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: Двама пребиха полицай в София

Мнениеот BARETATA » 19 Мар 2010, 00:54

Оръжието се използва,съгласно ЗМВР . Няма да коменитрам какви ядове съм имал,ама и не ме интересува.
Справил съм се тогава,останали сме живи и така . Не става въпрос да се стреля като "войвода",но Предупреждавам , няма да позволя да ходят бавно , заради нежеланието от използване на Оръжие.
Всичко е в интерес на Обществото,ако ли не да го затварят това МВР и да се махаме ... От началото на годината до този момент,а и до края най-вероятно,доста грозни неща спрямо нас.Ще се преборим и с това.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Двама пребиха полицай в София

Мнениеот cz75bdpolice » 19 Мар 2010, 12:19

Куче написа:
cz75bdpolice написа:Съдиите са последното нещо за което трябва да те е грижа в една ситуция.Мисля за собственатая си безопасност,за безопасността на колегата и на гражданите.Съдиите са чак след глобалното затопляне,за което също ми е все тая.


Така е! Последното нещо са съдиите ,но защо трябва да се стига до тях при самоотбарана и защита за собственияти живот. Явно още не си попадал в такава ситуация ,дано и не попадаш никога. На мен ми се е налагало да спасявам живота на колега и моя ....е с тия закони не искам повече да попадам на такава ситуация. Но ако попадна ..пак ще го направя 8-)

Попадал съм в ситуации,в които се е стигало до стрелба ,но не се е налагало да прострелвам престъника,просто защото след предупрдителните са се подчинявали.Но работата е била на косъм.Всички на това се надяваме-да не ни се наложи да убиваме за да защитим живота си.Но трябва да сме готови и на това,защото иначе знаеш какво става.
,,СТРАХЛИВЕЦЪТ УМИРА ВСЕКИ ДЕН,А СМЕЛИЯ-САМО ВЕДНЪЖ,,-ДЖОВАНИ ФАЛКОНЕ
http://www.youtube.com/watch?v=pMG8SN4Kzug
cz75bdpolice
Полицай
Полицай
 
Мнения: 175
Регистриран на: 29 Сеп 2009, 11:21

Re: Двама пребиха полицай в София

Мнениеот Куче » 19 Мар 2010, 13:20

Като се сетя за последния случай ,където колегата бе наръган с нож и почина.....откачам. :evil: Баси нелепата и гадна смърт. Мир на душата му ,че го споменавам колегата. Чудя се защо втория колега не го е застрелял ,като и него нападнал на всичкото отгоре. А и колегите са отивали да му помагат на тоя ...мангал. :twisted:
Много интересно...какъв предупредителен изстрел в такава ситуация?
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

ПредишнаСледваща

Назад към В днешната преса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта