ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК - 03.03.2010 Г.

Преса и коментари

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК - 03.03.2010 Г.

Мнениеот NANIOX » 03 Мар 2010, 21:29

Който иска,може.Който казва че не може,не иска.

http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

http://www.vbox7.com/play:02526cce
Аватар
NANIOX
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 667
Регистриран на: 26 Авг 2009, 21:18
Местоположение: Смолян

Re: ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК - 03.03.2010 Г.

Мнениеот BARETATA » 04 Мар 2010, 23:36

Ето го този "тъпак" - моториста :

Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК - 03.03.2010 Г.

Мнениеот Raptor » 05 Мар 2010, 09:29

BARETATA написа:Ето го този "тъпак" - моториста :

...

Може и да е "тъпак", но можеше и да е натоварил около 50 кила взривно вещество на моторчето и по себе си! Детонаторът едва ли ще е проблем за всеки, който разбира от мотоциклети!
Всъщност най-удачно би било, ако се окаже, че е бил част от ... учение! Нещо като секретната групичка за тестване на сигурността на Дик Марчинко от книжката му "Свирепия"! Ама едва ли ....
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК - 03.03.2010 Г.

Мнениеот Sir Humphrey » 05 Мар 2010, 10:03

А дали ще се търси отговорност от отговорника за охраната на събитието? Или и той е "наше момче" и ще му се размине?
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

Re: ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК - 03.03.2010 Г.

Мнениеот BARETATA » 05 Мар 2010, 10:56

Raptor , каква мисия бе брат,гледай че колегите го налазиха като Тигри.На хората им е пределно ясно . А относно мнението на Съра , да би трябвало и наистина съм Убеден ,че ще се потърси отговорност на Методиста и ръководителя.Винаги може да се получи грешка,но не и на такова мероприятие,защото наистина може да стане страшно ...
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК - 03.03.2010 Г.

Мнениеот osata » 05 Мар 2010, 22:20

Относно този случай - може да се говори и тълкува много, аз лично набързо без да задълбавам в нещата -
Раптор - надали има нещо общо с Дик Марчинко ;) , а иначе относно 50-те кила взривно вещество - в това отношение нашата сигурност, мерките, изобщо всичко е пълен смях..... и същото е по-летищата, навсякъде - вземаш един луксозен мерцедес под наем за 500лв, спираш на мястото, и както в оня клип с онова ферари и други подобни никой не те бара. Отделно ако този мерцедес е със софийски номер и си купиш син буркан от 20лв или led светлини, даже и като те видят ще избягат. От там нататък динамит или каквото и да е.... нямаш проблем.
Сър - естествено, че няма да се търси.... помните ли ралито във Варна когато кола се вряза в публиката преди година някъде беше - имаше смъртен случай, имаше забележки към охраната на мероприятието преди инцидента, и т.н. - но виновни няма. Тук ще е същото - а и наистина като се замислим, каква вина имат полицаите оханяващи протеста?
И относно тази вина отивам към мнението на Баретата - приятелю - знаеш ли, какво "престъпление" е извършило това лице, че чрез физическа сила започна процедура по задържането му и то без предупреждение - защо ли може да се окаже, че устатият му адвокат ще направи за смях "цялото воинство" присъстващо на парада? Карам си мотора, не съм видял конусите и си направих едно кръгче, никой не ми е вдигнал стоп-палка съгласно ЗДвП, никой полицай не застана пред мен и не махна да спра съгласно ЗМВР.... всъщност, най-вероятно съм нарушил някой знак за влизането забранено или при преустройването на движението съм нарушил като съм минал покрай конуси - ама това не е ли административно нарушение? И тъй като в България "невинен до доказване" на противното важи с пълна сила - хайде кажете сега вие на кадрите видяхте ли нещо друго.
А този, който го удря в гърба, е с униформа на военна полиция
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК - 03.03.2010 Г.

Мнениеот BARETATA » 05 Мар 2010, 22:59

Брат да прав си,затова трябваше да се направи друго от тактическа гледна точка.Слагат се препречени две коли ,едно срещу друго и ако тогава съзнателно премине,се счита за Заплаха.Командосите могат да го ликвидират с разрешение.Говоря за неща ,които може да си споделим с теб на лични,че стана много класифицирано.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК - 03.03.2010 Г.

Мнениеот Lord » 05 Мар 2010, 23:05

Колеги, нещата далеч не са толкова прости по отношение на отговорността. Там припокриващи се функции имаха 3 служби НСО/гардовете/, МВР/полицаите/ и МО/военна полиция/. Ние не знаем съгласуваната помежду им план-разстановка, зоните и нивата на отговорност, следователно не знаем нищо. Нека изчакаме, уверявам ви, че виновния ще понесе съответната отговорност, а и при такъв гаф това е неминуемо!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК - 03.03.2010 Г.

Мнениеот Куче » 05 Мар 2010, 23:54

Не знам защо толкова се пъните за този с мотора. Браво на пича , показа точно в момента каква ни е държавата. Всичките големи глави бяха строени там и тоя мина като малка гара по край тях...... :lol:
А да видим сега как ще го осъди така добрата съдебна система... :lol:
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК - 03.03.2010 Г.

Мнениеот Sir Humphrey » 05 Мар 2010, 23:55

Кучето го каза право в десетката! :)
Аватар
Sir Humphrey
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1234
Регистриран на: 26 Авг 2009, 22:13

ПредишнаСледваща

Назад към В днешната преса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта