В пресата за МВР...

Преса и коментари

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот osata » 02 Юли 2017, 11:12

Замислих се малко, вероятно в различните градове има разлика, но ми е любопитно и по другите места ли:

1. Стелките на автомобилите се късат за няколко години употреба. Да си купиш нови стелки за личната кола и да сложиш старите в служебната спонсорство ли е?
2. Чистачки на сл. автомобили - в нашия град от.....около 6 години е нямало в склада. Течност за чистачки също.
3. При нас калъфите за белезници си ги купуват сами униформените, както и кобурите. Служебните колани нямат гайки за палка, фенер.... пак сами си ги купуват от оръжейния магазин.
4. Повечето служители събират пари за автомивка, защото в нашата ОД няма такава и няма къде да се мият колите.
5. Вечер повечето полицаи използват фенерче - не познавам полицай със служебен такъв.
6. Всички служители използват личните си телефони за служебни цели, а преди няколко години таксата с повече безплатни минути си беше сериозен процентен разход от заплатата.
и т.н.

Моето лично мнение е, че по-голяма част от безсънната част на денонощието служителят прекарва на работа, а не вкъщи, и всеки нормален човек би си осигурил удобство - стига разбира се, да може да си го позволи. Едно е да купиш ароматизатор за кабинета си, друго да купиш гуми за 400 лв, или да не купиш на детето си дънки, за да си купиш две тениски по 25 лв.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот dakota_ » 02 Юли 2017, 13:59

Правиш много добро попадение с тия неща, защото това наистина е важно.
Значи карам точка по точка и ако се сетя ще добавя някои други неща. Явно на различните места нещата стоят по различен начин.
Стелките на автомобилите са както казваш или нямаме, или старите от личните автомобили.
Чистачките и зимната течност за чистачки /лятна няма/ е подарък от кмета на общината, добавям и не малко количество гориво за патрулните автомобили, за което сърдечно благодаря.
Калъфите за белезници, последно ми бяха дали от военна полиция и съм раздал поне на 20 човека, иначе няма, гайки за палка имаме пак от там, фенери ни беше подарил кмета каквито беше закупил за инспектората, не ги харесаха някои колеги, че били неудобни... батерии има за подарените фенери.
Автомобилите от управлението ги мием на нещо като автомивка на дирекцията, мият ги самите полицаи, които ги мързи /има и такива/ плащат за автомивка. Телефони за служебни цели преди и сега има в управлението при н-ците на групи...сега с безплатните минути никой не е поставял този въпрос.
Гуми никой никога не е купувал с лични средства за служебен автомобил.
Кметовете подсигуряват дърва за отопление в приемните по селата. Директора на горското подсигурява по пет кубика дърва на минимални цени на полицаи, които се топлят на твърдо гориво...
Тениски всеки си купува сам, сега вече е решен и този въпрос с дрехите. Очаквам на места да се избият, защото ще има разлика в парите, на едни места нещо е раздавано, на други места нищо не е давано и ще има разлика в изплатените суми...
Винаги съм бил против даване на лични средства за служебни цели, а още по-против съм, ако някой даде такива пари за себе си и след това го изтъква пред "строя"...
Направи добро и го хвърли в морето...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот dsuzunov » 02 Юли 2017, 16:53

Да се включа и аз:
имаме три автомобила в сектора, два леки и бус Транспортер. Стелките на колите съм ги намерил аз от нещо като автоморга - без пари са. Буса е без нищо на пода. Леките коли се мият на частна автомивка при приятел на колега срещу два лева. Началника ги дава. Буса го мия аз, винаги на мивка с четки, за да се чисти и тавана. За моя сметка - просто, искам да ми е чисто. Течност за чистачки, чистачки купуваме, парите ги дава н-ка. Горивото е по 100л. на кола, разпределяме го така, че приключваме месеца с пълни резервоари. Пишем по един рапорт на месец за нафта на буса 50-60л.
Както знаете, оборудването ни е строго специфично и няма от къде да се купи. Работим с това, което е налично. Консумативи имаме, домакина снабдява, компютрите са служебни, на не повече от 5 години. Климатици има във всички стаи, като единствено в нашата е спонсорски. Консумативи за огледите на МП (пликове, торбички, найлонови пликчета с цип и други подобни за опаковане на ВД) са при началниците на групи съобразно естеството на изземваните следи. Ръкавици има достатъчно.
Фенерите които ползваме са два вида: за осветяване на МП и лични. Личните са компактни, по-слаби от тактическите, за да са удобни при работа. Големите фенери ги купихме преди два-три месеца с пари от Финансова служба. Всички фенери са LED.
Имаме Интернет мрежа в сектора, плащаме си я ние. Отделна е от вътрешната. Фототехниката се купува от нас със служебни пари. Всяка година дежурните сме с нови фотоапарати.
Събираме по два лева на месец за тоалетни принадлежности и препарати за чистачката.
Извода е, Началникът ти да е в добри отношения с шефовете на финансова и на УССД
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот Lord » 03 Юли 2017, 17:51

osata написа:Замислих се малко, вероятно в различните градове има разлика, но ми е любопитно и по другите места ли:

1. Стелките на автомобилите се късат за няколко години употреба. Да си купиш нови стелки за личната кола и да сложиш старите в служебната спонсорство ли е?
Да, при нас също е така.
2. Чистачки на сл. автомобили - в нашия град от.....около 6 години е нямало в склада. Течност за чистачки също.
От над 20 години не помня да е имало чистачки от авторемонтната работилница.
3. При нас калъфите за белезници си ги купуват сами униформените, както и кобурите. Служебните колани нямат гайки за палка, фенер.... пак сами си ги купуват от оръжейния магазин.
Като изключа милиционерските калъфи за белезници, всичко изброено се купува с лични средства.
4. Повечето служители събират пари за автомивка, защото в нашата ОД няма такава и няма къде да се мият колите.
И ние нямаме осигурено почистване на служебните коли, но ще пропусна как и къде ги мием.
5. Вечер повечето полицаи използват фенерче - не познавам полицай със служебен такъв.
Не съм чувал някога в МВР да се дават служебни фенери, да не говорим за батерии.
6. Всички служители използват личните си телефони за служебни цели, а преди няколко години таксата с повече безплатни минути си беше сериозен процентен разход от заплатата.
и т.н.
Тук нямам какво да добавя.

А сега и една точка 7-ма от мен: Получихме неотдавна от новите КИА, за голяма изненада освен монтираните летни гуми дадоха и зимни, дори и с джанти, което е супер. Обаче! В колите няма задължителните пожарогасител, аптечка и светлоотразителен триъгълник, а това са автомобили, които би следвало да работят изключително по пътния контрол на безопасност на движението. Нашите ги оборудвахме веднага от приятел с магазини за авточасти, но въпроса ми остава?!

Хайде и 8-ма точка да добавя: Догодина сме щели да председателстваме нещо си ЕС. Така твърдят. Чудесно, но районното от времето на др. Йовчев няма чистачка, (ама не чистачка на кола, а реална такава), дори преди 2 години от трудова медицина или нещо такова от Варна направиха предписание да се разкрие щат и да се назначи, ама не би. Същото е положението и с-р ПП в областния град, та какво председателство, какви 5 лева, другарки и другари?!

За тениски, консумативи, компютри или климатици няма да говоря, че пак някой ще се изцепи, че се оплакваме или пък откровено лъжа.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот Сакалиев » 04 Юли 2017, 22:25

МВР е рай за полицаите с пенсии и заплати

https://frognews.bg/obshtestvo/naroden- ... plati.html

Диалогът в МВР е принизен до обувки, кубинки, униформа и пр. Това кара хората в системата да губят мотивация да работят. Разговорът е принизен и битовизиран, така се губи същината на проблематиката. Това заяви в предаването „Честно казано с Люба Кулезич“ бившият зам.-шеф на Института по психология на МВР Росен Йорданов.

МВР е силно политизирано и централизирано и това е пагубно. Министърът сключва договори с тези, които са с висше образование в системата. А не трябва той да върши това.



МВР е рай за така наречените хибридни полицаи. Те получават и пенсии, и заплати. Така те получават на месец 3 000 лв. Ако са 52- годишни, запушват системата и не дават на младите да дойдат. Тези хора си пазят местата, затова са се превърнали в лакеи, посочи друг проблем в системата на МВР главният редактор на Фрог нюз Катя Илиева.



Напуснах института, защото се управляваше от трима пенсионерки, които вземат и заплата, допълни Йорданов.



Новият министър на МВР Валентин Радев говореше като за социално министерство. Той не познава системата. Кукла на конци е. Казаха му кой да бъде главен секретар, а той излъга публично, че в последния момент е решил да бъде настоящият. Заради такива неща изхвърчат кадърни хора, изритват ги с шутове, посочи Катя Илиева.



Има друг фундаментален проблем в МВР. Не се мисли за сигурността, а започва да се мисли първо за парите. Не се мисли какви хора искаме да има в системата. Самата система организационно и структурно е остаряла. Миков направи големи поразии. Направи десетки дирекции, има дублиране на функции. По времето на Йовчев ГДБОП се премести в ДАНС. Това струва милиони. На Младен Маринов не сме чули стратегията. Трябва да знаем защо е главен секретар.



Политиците не желаят системата да бъде променяна. Държат я нарочно слаба


Дакота, Картулев, Узунов това са хибридните милиционери с пенсия и заплата. Докато милиционерите са в МВР няма да има промяна в системата.
Сакалиев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 08 Авг 2014, 12:40

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот dsuzunov » 04 Юли 2017, 23:42

Аз не получавам пенсия.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот малкия » 06 Юли 2017, 19:27

Аз пък получавам.
Само дето когато започнах работа в МВР, вече нямаше милиция.
А докато мозъци като Сакалиев работят в системата, вицове за полицаи няма да има. Всичко ще си бъде истина... :D
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот dakota_ » 07 Юли 2017, 16:46

Закона дава възможност на упражнилите право на пенсия да продължат да работят в МВР!
Това го има и в други ведомства и докато го има никой не бива да укорява хората, които са се възползвали от възможността, която им дава закона да получават пенсия и заплата.
Живота не е справедлив или поне не е еднакво справедлив към всички, но и никой не е обещавал да е еднакво справедлив към всички 8-)
Моят избор е като се пенсионирам да приключа с работата си в МВР и да си гледам пенсията и живота...Дай Боже живот и здраве :D
Не ми се иска като ме питат какъв съм да се чудя какво да казвам, пенсионер ли съм или полицейски служител ;) :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот малкия » 07 Юли 2017, 21:11

Що, бе?
Обясняваш, че половината време работиш за МВР, другата половина - за НОИ. :D
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот kermit » 14 Юли 2017, 18:05

Работещите пенсионери трябва да бъдат изритани от МВР. Не може да държавен служител да е пенсионер с пенсия и заплата. Искахте да не се пипа възрастта за пенсия, а сега не искате да се пенсионирате и работите на пенсия и заплата. Това показва, че сте в МВР само за лапачката.
kermit
Полицай
Полицай
 
Мнения: 123
Регистриран на: 02 Дек 2015, 17:40

ПредишнаСледваща

Назад към В днешната преса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта