В пресата за МВР...

Преса и коментари

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот Border_Officer » 21 Мар 2017, 20:27

Четирима български полицаи с обвинение от Турция

https://nova.bg/news/view/2017/03/21/17 ... %B8%D1%8F/

В Бургас организират протест в тяхна защита.
Четирима български полицаи с обвинение от Турция. Те са част от граничния екип, който през април 2008-а година залови край Резово турски рибари бракониери.

При акцията бившият граничен полицай Михаил Цонков простреля смъртоносно един от нарушителите.

Обвинителният акт ще бъде връчен от районния съд в Бургас. Очаква се пред сградата му да се проведе протест в защита на четиримата граничари.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот XXX1 » 22 Мар 2017, 15:03

Напоследък изцепките на турчлята вземат да ми идват в повече. То не беше намеса в изборите ни, то не беше агитация за определена откровено ислямистка и протурска партия...Сега и това. Има ли право чужда държава да иска да съди от техен съд български граждани, за нещо което се е случило на наша територия, на територията на суверенна Република България? Не трябва ли това дело да се разгледа от наш съд...Как въобще държавата ни допуска това?
Аватар
XXX1
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 27 Дек 2016, 21:04

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот dakota_ » 22 Мар 2017, 20:03

Турците се ловят, че инцидента е станал на борда на техен плавателен съд, но има една друга подробност, че този плавателен съд е навлязъл без разрешение в наши териториални води, което е престъпление по смисъла на нашият закон.
Граничарите са си свършили перфектно работата... има една стара българска приказка "Да би мирно седяло, не би чудо видяло..." Да са се подчинили на разпорежданията на граничният наряд и сега да са живи и здрави, никой не ги е карал да извършват нападение над граничният наряд и то в наши териториални води.
Има и решение на Европейският съд в полза на нашите граничари... ще има напрежение, ще има шум по медиите, но само толкова.
Ако е за някоя глупост синдикатите в МВР да са се изредили да излизат един по един с декларации... по този случай не съм чул някой от синдикатите да е демонстрирал някакво отношение...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот XXX1 » 22 Мар 2017, 22:10

dakota_ написа:Турците се ловят, че инцидента е станал на борда на техен плавателен съд, но има една друга подробност, че този плавателен съд е навлязъл без разрешение в наши териториални води, което е престъпление по смисъла на нашият закон.
Граничарите са си свършили перфектно работата... има една стара българска приказка "Да би мирно седяло, не би чудо видяло..." Да са се подчинили на разпорежданията на граничният наряд и сега да са живи и здрави, никой не ги е карал да извършват нападение над граничният наряд и то в наши териториални води.
Има и решение на Европейският съд в полза на нашите граничари... ще има напрежение, ще има шум по медиите, но само толкова.
Ако е за някоя глупост синдикатите в МВР да са се изредили да излизат един по един с декларации... по този случай не съм чул някой от синдикатите да е демонстрирал някакво отношение...


Турчлята станаха много нагли. Естествено, че колегите са действали правилно - никой няма право да напада служители на МВР, дори според мен колегите да действали при самоотбрана, тъй като ре...ците са провокирали инцидента. Но не са много далеч във времето годините, когато на държавната граница се стреляше на месо по нарушителите, в МВР имаше ГВ, като бойците в тях притежаваха отлична бойна и стрелкова подготовка... а граничната полоса се охраняваше денонощно и пиле не можеше да префръкне.
Отделно, БНА беше една от най-боеспособните на Балканите и в Европа въобще, имаше в постоянния си състав 8 мотострелкови дивизии, 5 танкови бригади, 2 ракетни бригади, 16 авиобази и мощен ВМФ, а при мобилизация достигаше до 600 000 души и никак, ама никак не беше лъжица за устата на която и да е вражеска армия...
Много ми е интересно тогава защо турците не смееха да гъкнат, а със сигурност е имало много повече такива инциденти тогава...
Аватар
XXX1
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 27 Дек 2016, 21:04

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот Border_Officer » 22 Мар 2017, 23:17

Значително си подценил бойната мощ на БНА по времето на Варшавският договор.
Ракетните бригади бяха четири на брои, като едната от тях в Телиш беше фронтова бригада, трите армии правеха фронт и бригадата в Телиш беше фронтова бригада, другите бяха в Кабиле, Самоков,Марино поле . Денонощно носеха постоянна бойна готовност 8 комплекса Р 400 и 50 комплекса "елбрус", отделно имаше 26 ЗРВ дивизиона оборудвани и готови за действие със С 200. По време на обявяване на обща мобилизация БНА можеше да разчита поне на около милион и двеста хиляди запасни, а във време на война около два милиона запасни. Периодично се вдигаха за обучение по няколко стотин хиляди запасни за цяла България... Границата ни беше една от най-трудните за преодоляване граници в тогавашният соц. Лагер, а граничарите ни бяха едни от най-подготвените войници. Засегна се една болна за мен тема и за това се включих. Извинявам се за отклонението и спирам, че по тази тема може да се изпише цяла книга.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот dsuzunov » 23 Мар 2017, 14:14

Само едно лирично отклонение, но пак по темата за БНА:
На 01.01.2017г. от 19.00ч в ресторанта на х-л Кабиле ще се проведе поредната среща на служилите в 82МСП Ямбол (под. 22290)
Там ще съм.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот кпц » 23 Мар 2017, 17:33

dsuzunov написа:Само едно лирично отклонение, но пак по темата за БНА:
На 01.01.2017г. от 19.00ч в ресторанта на х-л Кабиле ще се проведе поредната среща на служилите в 82МСП Ямбол (под. 22290)
Там ще съм.

Тия време и пространство за нищо ги нямате! :P
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот dsuzunov » 23 Мар 2017, 19:03

Оффф...на 01 април бе!
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот кпц » 29 Мар 2017, 16:18

Оправдан полицай в делото за "Частния КАТ" осъди прокуратурата за 10 000 лева
http://legalworld.bg/60901.opravdan-pol ... -leva.html
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот кпц » 30 Мар 2017, 17:04

Директорът на СДВР ст. комисар Младен Маринов: Имам мечта – хората да се усмихват, като видят полицай https://trud.bg/%d0%b4%d0%b8%d1%80%d0%b ... bd-%d0%bc/
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

ПредишнаСледваща

Назад към В днешната преса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта