В пресата за МВР...

Преса и коментари

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот кпц » 07 Юни 2017, 20:43

Цитат на деня: На какви цени колите на МВР зареждат гориво? http://www.dnevnik.bg/citat_na_deniia/2 ... _zarejdat/
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот dakota_ » 07 Юни 2017, 21:21

Вътрешният министър не вижда аргументи за увеличение на заплатите, но търси решение

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2017/06/ ... umenti_za/

Министърът на вътрешните работи Валентин Радев заяви, че в момента не вижда добри аргументи за увеличение на заплатите в системата. Той обеща да направи всичко необходимо и допълни, че търси решение, за да се стигне до повече пари за полицаите.

Коментарът му пред медиите бе след блиц контрола в парламентарната комисия по вътрешна сигурност и обществен ред. На журналистически въпрос дали МВР може да удовлетвори искането на синдикатите за увеличение на заплатите, Радев първо каза, че увеличение ще има за всички българи в скоро време.

После заяви: "Аз също настоявам (за увеличение на полицейските заплати - бел. ред.). Нека да ми кажат аргументи защо да го направим, всеки министър иска да увеличи заплатите на тези, за които отговаря. И ще го направя веднага, ще убедя и финансовия министър и премиера стига да имам добри аргументи за това. Намерете ги, аз не ги виждам в момента. Искам, виждам, че има по-голяма нужда за професионалистите, полицаите, които са на терен. По-малко хора искат да кандидатстват за тези места. Ще направим необходимото, може би едно от решенията е да увеличим заплатите. Как точно - търсим решение."


Най-накрая излезе истина наяве ;)
Значи синдикатите никаква работа не вършат и само бадева харчат харчат парите от членски внос на своите членове, като не могат едни аргументи за увеличение на заплатите да изкарат пред министъра ни, че да може и той от своя страна да увеличи заплатите в МВР, ако не на всички поне на синдикалните членове в МВР :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот kermit » 12 Юни 2017, 21:51

Двама полицаи от Пловдив са задържани за грабеж

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2017/06/ ... za_grabej/

Двама полицаи от Пловдив са задържани за грабеж. Единият е служител на пловдивската дирекция на МВР, а другият - на общинска полиция, съобщиха от окръжната прокуратура в града.

Акцията е била съвместна между прокуратурата и дирекция "Вътрешна сигурност" към МВР. С постановление на наблюдаващия прокурор на Окръжна прокуратура - Пловдив, двамата са задържани за 72 часа.

По случая продължават процесуално-следствените действия. По-подробна информация ще бъде изнесена от окръжната прокуратура в понеделник.
kermit
Полицай
Полицай
 
Мнения: 123
Регистриран на: 02 Дек 2015, 17:40

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот кпц » 13 Юни 2017, 20:29

Полицайка осъди МВР за 84 лева http://www.marica.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%BB ... 52329.html
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот dakota_ » 26 Юни 2017, 14:31

Борисов: Ако не беше „Белене“, щях да ви дам за заплати и униформи

https://www.vesti.bg/bulgaria/borisov-z ... mi-6070773

"Думата нямаме пари за бензин или нафта, не искам да я чувам“, каза още каза премиерът по време на Национално съвещание на ръководството на МВР


Явно сме призвани като правителство само да събираме пари и да разплащаме за чуждите грехове. Това каза премиерът Бойко Борисов по време на Национално съвещание на ръководството на МВР.

Служители спонсорират МВР с близо 30 млн. лв., готвят протест

Румен Радев и Бойко Борисов са най-харесваните политици у нас

Миналата година, скъпи мои, благодарение на това безумие „Белене“, 3 млрд. лв. Вместо да ви дам за униформи и заплати, за Москва заминаха 1,3 млрд. живи лева.

Ако не бях дошъл аз, да спра безумието на Драго Стойнев, да проуча реактор за „Козлодуй“ за още 10 млрд. лв., с кой щяхте да си говорите?

Общо миналата година 2,5 млрд. заминаха за американските централи. Платихме 3,6 млрд. живи пари за КТБ. И службите, и всички други имат вина. Я сметнете как ще изглежда МВР, ако не сме платили тези пари“, посочи той и запита как би изглеждала отбраната, как биха изглеждали заплатите на учителите.

„Искам да повиша и вашите заплати, искам на военните да повиша. Само че ме задължиха да купувам „Грипени“-и на последното заседание на МС, 800 млн. лв. за фрегати. Кой по-първо да стачкува?

Явно сме призвани само да събираме пари и да се разплащаме за чуждите грехове.

По-добре от нас, никой не го прави, защото досега никой не плаща“, каза още Бойко Борисов.

„По битовата престъпност – назначаваме хора, както сме поели като ангажимент. Стигнах до извода, че не трябва да има лимит. Разбира се, да не се мине до другата крайност да почнете да крадете бензина и нафтата.

Средно 123 км минава на ден един патрул. Колкото пари допълнително изразходите, както направих с ин-витрото, директорите носят отговорност за маршрутите, ще ви го платя отгоре.

Думата нямаме пари за бензин или нафта, не искам да я чувам.

Най-голямата сметка, която направих са още 4-5 млн. лв. на година“, добави премиерът.

„Винаги има още какво да се желае. За съжаление много работа се свършва, но усещането на работата на полицията е като отидеш да си извадиш някакъв документ. Това, което констатираха проверките, не знам как е допуснато. Ще ги оправим нещата. Там беше кристален израз на безхаберие. 90 тона алуминиеви табели стоят. МВР има 700 души изчислителен център. От къде на къде държавното електронно обслужване се занимава да ви прави връзката с прокурора и останалите дирекции. Друга дирекция 1300 души управлява собствеността.

Тормозите гражданите зверски.

Лична карта с акт за раждане. Защо ви е този акт за раждане? С по един документ да съхраним, 26 млн. часа харчат хората да се редят по опашка“, заяви Борисов. По думите му в тази административна тежест, няма да се прави компромис.

„Пишете в тефтерите и отивате. Всеки ден искам директорите да отиват на по едно гише произволно. Паралелно с това пращаме хората в кафетата на КАТ и там става ужас“, посочи той.
Сотир Цацаров
Сотир Цацаров Източник: БГНЕС

Главният прокурор Сотир Цацаров, който също присъства на срещата, пък каза, че „Икономическа полиция“ е в състояние на пълно заспиване и затишие. „Трудно можем да бъдем излъгани.

Работата на "Икономическа полиция" е в пълна летаргия“,

заяви той.

По думите му работата на Областните дирекции на МВР може да бъде разделена на две групи. „Едната е работещи и другата – тихи дирекции. Това състояние е такова, каквото е и в териториалните дирекции на ДАНС, и в териториалните прокуратури“, коментира Цацаров. Той даде за пример градовете Бургас, София и Пловдив, където се работи добре. „Има региони в страната, в които се предпочита тишината, защото така е по-удобно. Съществуват спокойно“, добави главният прокурор.

Той подчерта, че на първо място

основен приоритет е противодействието на корупцията.

„Това на практика е задача номер едно. Задача номер две е противодействието на контрабандата. Резултати могат да се постигнат, стига да има воля. Не деля типичните криминални престъпления на големи и малки. Убийството е новина за национален екран, но за нормалния български гражданин е престъпление“, каза още Сотир Цацаров.


Тук се казват много верни неща и преди да се говори за увеличение на заплатите наистина трябват много сериозни доводи да се съберат и изтъкнат защо да се увеличават заплатите и на кои точно служители да се увеличат заплатите. Това със спонсорирането на МВР от служителите е изтъркана плоча. Мога да кажа със сигурност, че при нас в управлението никой от служителите не спосорира МВР и е добре тия, които казват, че спонсорират МВР да излязат на светло с имената си и да кажат с какво и защо спонсорират МВР! Другото е евтин популизъм и демагогия за хвърляне на пепел в очите на хората чрез медиите, които търсят "сензации"...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот малкия » 30 Юни 2017, 22:18

Можеш да кажеш със сигурност, че при вас в управлението никой не си е купувал нещо, подобно на униформа?
Айде не ни прави на будали, става ли? Нахално е някак, пък и обидно. Още по-нахално и обидно е да си служиш с демагогия - а и откровена лъжа - и да обвиняваш други в това.
Мъж с акъл си, не го губи когато става дума за политически светила - те са временни, нали помниш...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот малкия » 30 Юни 2017, 23:17

Наистина успя - май за пръв път - да ме ядосаш. Не заради друго, а защото страшно мразя, когато в МВР някой твърди, че в полунощ грее слънце, щом така е рекла Партията. Без значение дали говорим за БКП или за ГЕРБ.
И понеже цитираш надълго и нашироко... Помниш ли как Бойко Борисов и Цветан Цветанов в един глас твърдяха, че полицаите имат основания за недоволство и са прави да протестират? Няма и десет години оттогава. И - да ти припомня -тогава протестиращите полицаи (защото още нямаще СФСМВР) искаха 50% увеличение на заплатите. И бяха прави според господата Борисов и Цветанов.

(Сега искаме 15%, но според тях - и според теб - не сме прави. Защо? С колко процента ни увеличиха заплатите въпросните господа? Ще ти кажа, ако не знаеш - с 0. Вярно, увеличиха порциона. Дано не решиш да се правиш на глупак и да вземеш да обясняваш как е едно и също...)

Та понеже цитираш, припомни си приказките на двамата господа от края на 2008-а и началото на 2009-а.
Но моля те, кротко с коментарите - имам видеоархив, въпросните приказки звучат достатъчно ясно.

Сега - ако искаш - обясни на колегите и гражданите, които четат тук, какво и как се промени, та тогавашните ни искания сега не са актуални...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот dakota_ » 01 Юли 2017, 09:02

малкия написа:Можеш да кажеш със сигурност, че при вас в управлението никой не си е купувал нещо, подобно на униформа?
Айде не ни прави на будали, става ли? Нахално е някак, пък и обидно. Още по-нахално и обидно е да си служиш с демагогия - а и откровена лъжа - и да обвиняваш други в това.
Мъж с акъл си, не го губи когато става дума за политически светила - те са временни, нали помниш...


Естествено, че в управлението ни включително и аз купуваме "нещо подобно" на униформа. Това не се купува за управлението и не е спонсориране на МВР. Мога да кажа, че в управлението никой не е купувал каквито да е било канцеларски консумативи, техника, оборудване и т.н, защото и това се тиражира, че служителите го купуват. Относно дрехите се разбра, че въпроса е решен. Аз ходя и униформен и цивилен, купувам си костюми и ходя с тях на работа, но да ти кажа честно никога не съм правил сметка дали с мои пари съм купил костюма си или с парите за дрехи и не съм смятал дали цената на костюмите ми за работа не превишава сумата за дрехи... Може би така съм устроен или така съм възпитан, но ще се почувствам жалък ако го направя... Тениски между другото и аз съм си купил, но не съм мислил по въпроса, че спонсорирам МВР... Въпроса на гледна точка е това със спонсорството и ако се направи една аритметика на това кой колко работи, кога идва на работа, какво върши по време на работа, кога си тръгва от работа... може да се окаже, че МВР плаща скъпо и прескъпо на хора, които са дошли в МВР на да работят, а на курорт...
Аз всеки ден виждам около себе си такива хора, огледай се и ти и ако не си изкривиш душата, няма как да не ги видиш около теб :)
Ако не си изкривиш душата ще трябва да признаеш, че аз никога не съм бил против увеличението на заплатите в МВР, НО има едно голямо НО, НЕ НА ВСИЧКИ. Това е най-голямата глупост да се иска увеличение на заплатите на всички и с това тъпо и от тъпо, по-тъпо искане да пострадат хората, които реално работят и заслужават увеличение на заплатите.
Моето мнение, което оставя от годни непроменено е, че не трябва да се увеличават заплатите на всички, а трябва да се дава увеличение само на тези, които работят.
Помня много добре какво говореха Цветанов и Борисов, помня какво говореше и Нинова...слушам и сега какво се говори от трибуната на НС от хората на Нинова, но мен не могат да ме вербуват с такива приказки :)
Отново ще ти пожелая успех на протестите и разума да е водещ като излезете на улицата!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот Border_Officer » 01 Юли 2017, 12:08

При положение, че някой не си е изпълнил задълженията по закон примерно да купи тениски и да ги раздаде, а се купуват от служителите, това не е ли спонсориране или социално подпомагане на работодателят, как мислиш 8-) ?
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот малкия » 01 Юли 2017, 22:34

Не знам той какво мисли, но си е точно това.
Навалицата си купува униформи, а парите, заделени от МВР за дрехи, отиват за нещо друго. Това ако не е спонсорство, здраве... :D
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

ПредишнаСледваща

Назад към В днешната преса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron