В пресата за МВР...

Преса и коментари

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот Митев » 23 Май 2018, 14:22

dakota_ написа:
Митев написа:Няколко пъти опитвах да си платя такса и да си взема номер за колата в друг КАТ ама все при началника ме пращаха да разреши и все бяха заети номерата.


За какво ти е "хубав номер" и с какво един номер може да бъде по-хубав от друг номер :) Какво предимство на пътя ти дава номер с 4 еднакви цифри пред обикновен номер получен при регистрация на автомобила?
Виждал съм мераклия гол и бос да плаща за 4 еднакви цифри, комплексарщина някаква.
Иначе това, което толкова те е впечатлило е един никому ненужен цирк. Извеждат с белезници н-к на пътна полиция, все едно ще избяга или е направил опит да избяга. На момента го осъждат на обществено порицание,а дали виновен е без значение, важно е да има цирк при задържането и да се гледа сеир.


Как за какво ми е хубав номер ами нали за това има услуга плащане на номера и аз искам да си платя и да си избера номер. Ходил съм сутрин преди отваряне на КАТ като знам че почва серията и пак няма. Автокъщите ги взимат по втория начин и ги продават по 100 кинта. Тоя капут с белезниците ги знае тия неща и сега му го набучиха отзад. И правилно го водят с белезници да види кво е усещането да си преебан като тия които искаме да си изберем номера и да си платим. Виж на клипа с шише вода в ръцете само не е ритнал камбаната.
Митев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 42
Регистриран на: 22 Мар 2016, 21:17

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот Adriana » 23 Май 2018, 15:16

Първо се извинявам, че това не е отговор по темата, но просто не мога да се въздържа. Хора, намираме се в Република България и се предполага, че щом някой може да чете, то би следвало да може и да пише. Следователно е ходил на училище поне до осми клас. Мисля, че освен модератори трябва да има и редактори. Аман от неграмотност! :oops: :evil:
Adriana
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 309
Регистриран на: 24 Сеп 2009, 08:46
Местоположение: На точното място в точното време

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот Митев » 25 Май 2018, 16:39

Извинявам се че ще продължа по темата :mrgreen:

Корупцията в КАТ – нагледно! 50 лева фиш и 50 лева рушвет
https://www.dnes.bg/temida/2018/05/25/k ... vet.377429
На видеото полицаят му обяснява къде да остави парите, отбелязва, че: "Щеше да го отнесеш яко" и на два пъти подчертава: "Трябва да почерпиш!".

Егати якото през ден два гърми катаджия с подкуп! Тоя дали ще го отнесе яко или ще мине метър :lol:
Митев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 42
Регистриран на: 22 Мар 2016, 21:17

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот кпц » 29 Май 2018, 13:50

Отстраняването от длъжност на полицаи заради обвинение или дисциплинарка е противоконституционно http://www.legalworld.bg/71703.otstrani ... ionno.html
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот Весела » 06 Сеп 2018, 20:06

Уволниха полицая от Харманли, написал акта за катастрофата с бащата на президента
https://www.blitz.bg/obshtestvo/regioni ... 25155.html
Полицаят, който е изготвил протокола от катастрофата в Харманли с участието с Георги Радев - баща на президента, е дисциплинарно уволнен тази вечер. Това съобщиха полицията в Хасково, цитирани от bTV.

Господа, някой от вас може ли да коментира тази новина?
Весела
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Яну 2015, 09:34

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот dakota_ » 06 Сеп 2018, 23:21

Коментирахме го на работа и не успяхме да стигнем до единодушно мнение, що е това "тротонедка" ;) В общи линии целият случай е една "тротонедка"!
Сестра ми пенсионира баща ни като водач на МПС още преди да навърши 80 годишна възраст, аз я подкрепих, не знам Радев какво чака още.
Хубавото в случая е, че водача на "тротонедка" се е отървал само с охлузвания. Лошото е, че сега го отнася по пълна програма човек, който работи за хляба на семейството си и е изтеглил късата клечка да се окаже между чука и наковалнята! Като съм го подкарал на лошо и хубаво, хубавото е, че съда ще отмени заповедта за уволнение и лошото е, промяна няма да има!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот dakota_ » 17 Дек 2020, 20:37

Предотвратиха трагедия с мащаба на тази в Хитрино
https://nova.bg/news/view/2020/12/17/30 ... %BD%D0%BE/

Пожарникар спря теч на пропан-бутан от влак с 16 цистерни

Tрагедия от мащаба на тази в Хитрино беше предотвратена в сряда вечерта в русенския град Борово. Влакова композиция с 16 цистерни пропан-бутан спира на гарата в града, когато машинистът забелязва теч на газ.

На сигнала му се отзовават полиция и пожарна. Кметът на Борово Валентин Панайотов евакуира сградите в централната част на града, в които живеят около 300 души. В това време пожарникарите успяват да локализират теча. С риск за живота си главен инспектор Свилен Рачев успява да затвори крана на цистерната.

Железопътната гара е разположена в самия център на града. Около нея се намират административни, жилищни и търговски обекти, както и училище.

Не познавам лично колегата Свилен Рачев от пожарната в гр. Бяла, но му благодаря за смелостта и мъжеството! Пожарната и пожарникарите са нещо, което винаги е било повод за гордост, че служим в едно ведомство. Поздрави и за директора Вальо Красналиев, с който учих във ВСШ "Георги Димитров"!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот Lord » 18 Дек 2020, 13:23

Познавам Свилен, той си е такъв открай време. Никога не се е вземал "насериозно", като началник, продължава да ходи на гасене, независимо от сигнала. :) Родом е от с. Пиргово, което е "котило" на ръководни кадри за област Русе, а и за цялата страна от години. ;)
Сериозен и скромен мъж, поздравявам го за постъпката му в Борово, но тя далеч не е първата!
Красналиев няма да го поздравя, защото след като стана началник е очевидно, че в училище е отсъствал, когато са чели "Приказка за стълбата" на Смирненски. :!:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот dakota_ » 18 Дек 2020, 14:07

На стари години го направиха Директор, даже не знам дали е с постоянна заповед :) Иначе от курсанти се знаем и макар в различни факултети волейбола ни свърза да останем приятели и след производството. Сега ни свързват язовирите и риболова, много лъже на карти 8-) Утре е рожденик, като се чуем ще го критикувам да не забравя откъде е тръгнал, че с него вече сме към края на стълбата. Русенската пожарна винаги е била сред отличниците по подготовка. От тях има и докторант в АМВР Свилена Арабаджиева. Пожелавам на цялата дирекция да са живи и здрави и сухи маркучи!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: В пресата за МВР...

Мнениеот Lord » 18 Дек 2020, 14:27

dakota_ написа:Русенската пожарна винаги е била сред отличниците по подготовка. От тях има и докторант в АМВР Свилена Арабаджиева. Пожелавам на цялата дирекция да са живи и здрави и сухи маркучи!


Дай Боже! :D
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

ПредишнаСледваща

Назад към В днешната преса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта