УНИФОРМИ

Преса и коментари

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

УНИФОРМИ

Мнениеот vankata7 » 17 Ное 2009, 13:56

КОЛЕГИ,ЗА ПРЪВ ПЪТ СЕ ОПИТВАМ ДА ДОБАВЯ НОВА ТЕМА.ТЯ ЗАСЯГА НАЙ-ВЕЧЕ ОХРАНИТЕЛНА ПОЛИЦИЯ И СЕ НАДЯВАМ С ОБЩИ УСИЛИЯ ДО МАЙ 2010. год. ДА УСПЕЕМ ДА ПОСТИГНЕМ НЕЩО ПРОСТО,ПРАКТИЧНО, УДОБНО- ИЗОБЩО ПО-ДОБРО ПО ОТНОШЕНИЕ НА УНИФОРМИТЕ НИ.
КАКВО Е ПОЛОЖЕНИЕТО С ТЯХ НИ Е ИЗВЕСТНО НА ВСИЧКИ,ЧЕ НЯМА ПАРИ ЗА ПО-ВИСОКО КАЧЕСТВО-СЪЩО.ПИТАМ СЕ ДАЛИ ОБАЧЕ ЩЕ ИМА ВОЛЯ ОТ НОВОТО РЪКОВОДСТВО ЗА ПОДОБРЕНИЕ ИЛИ КАКТО ДО СЕГА --"ПАТРУЛЪТ КУЧЕТА ГИ ЯЛИ".
ИДЕЯТА МИ Е СЛЕДНАТА-ЗАЩО НЕ НАПРАВИМ КАТО КОЛЕГИТЕ ОТ ДРУГИТЕ СТРАНИ -ЛЕТНИТЕ НИ УНИФОРМИ ДА ПРЕДСТАВЛЯВАТ ЕДНА ЧЕРНА ТЕНИСКА С НАДПИС ВМЕСТО ОТВРАТИТЕЛНИТЕ РИЗИ С НАВИТИ РЪКАВИ НА 40градуса. СИГУРЕН СЪМ НИКОЙ НЕ ГИ ХАРЕСВА.
СМЯТАМ,ЧЕ МОМЕНТЪТ Е ПОДХОДЯЩ ЗА ТЕМАТА ЗАЩОТО ПЪРВО ЩЕ ЛЕГНЕ ПО- ЕВТИНО НА МИНИСТЕРСТВОТО,ЩЕ НИ Е ПО-КОМФОРТНО НА НАС И АКО ДАДЕМ ГЛАС СЕГА,ТО ВИЖ ДО 05 МЕСЕЦ ЧУДОТО ВЗЕЛО ТА СЕ ПОЛУЧИЛО. :idea:
vankata7
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Авг 2009, 18:11

Re: УНИФОРМИ

Мнениеот dinkovm » 17 Ное 2009, 14:07

тениска да, но не от 2 лв ,че след две пранета не става за носене. Има много , какво да се направи в тази насока и то хем по-евтино ,хем по-добро , но се иска воля и желание от тези които зависи. Да се допитат и до тези които ги носят. Може и тук да направят анкета , а ние ще им отговорим кое е най- практично за нас.
Според мен обаче наистина ще е "Чудо " , ако го напряват.
Аватар
dinkovm
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 237
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 13:25
Местоположение: Рудозем

Re: УНИФОРМИ

Мнениеот BARETATA » 17 Ное 2009, 14:26

не искам да Ви обидя,ама това няма да стане.Просто няма да стане,но нека да имаме надежда де
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: УНИФОРМИ

Мнениеот osata » 17 Ное 2009, 19:31

Ами колега къде ще си поставиш значката??
Къде ще си държиш картата? Пагон на тениска? Химикал, Тефтер.... а и ризата се запасва, тениската не. Няма да имаш достъп до оръжието си и други нужни средства на колана.

Не че защитавам ризата, но определено няма как да стане. И законово, и практически.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: УНИФОРМИ

Мнениеот Lord » 17 Ное 2009, 21:50

Не прибързвайте с присмеха, приятели.
vankata7 написа:... ИДЕЯТА МИ Е СЛЕДНАТА-ЗАЩО НЕ НАПРАВИМ КАТО КОЛЕГИТЕ ОТ ДРУГИТЕ СТРАНИ И НЕ НАПРАВИМ ТАКА,ЧЕЛЯТНИТЕ НИ УНИФОРМИ ДА ПРЕДСТАМЛЯВАТ ЕДНА ЧЕРНА ТЕНИСКА С НАДПИС,ВМЕСТО ОТВРАТИТЕЛНИТЕ РИЗИ С НАВИТИ РЪКАВИ НА 40градуса СИГУРЕН СЪМ НИКОЙ НЕ ГИ ХАРЕСВА..........
Идеята на колегата хич не е лоша. Особено по нашите географски ширини, знам какво е да стоя в началото на колона от тирове, спряни на място, защото температурата е над 35 градуса, ти стоиш в лятно бойно, температурата на въздуха винава 40, но това е нейде настрани, защото ти стоиш пред колоната с тирове, чиито хладилни агрегати и климатици в кабинте ти осигуряват поне още 7-8 градуса върху околните, отделно ежеминутните разпри с тарикати с "турска и румънска" регистрация, имитираща невинност на пеленаче..., мда, знам какво е, цяло щастие е бутилка с наистина студена вода, кубинките омекват, ведно с некачествения асфалт по първокласния път! Та..., намирам резон във въпроса, поставен от Ванко, друг въпрос е, че не съм оптимист за подобно разрешение в сроковете, споменати от колегата... ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: УНИФОРМИ

Мнениеот ribaflic » 17 Ное 2009, 22:24

Нали панталоните, особено "бойните", имат достатъчно джобове, за да поберат всичко...Никой не говори за пагони на тениската-достатъчно е един знак, за да се знае кой кой е.Въпреки всички несгоди при носенето, аз много си харесвах парадната униформа :D
Аватар
ribaflic
КОМИСАР
 
Мнения: 549
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: УНИФОРМИ

Мнениеот BARETATA » 17 Ное 2009, 22:29

панталона не въши работа,защото от тактическа гледна точка , ще пречи на тичана и задържане.Аз толкова много работи нося,че ще ми пречи доста.Друг е въпросът,че може да измислят по-добра риза от по-добра материя с доста джобове ,както на ризата така и на панталона.Същото важи и за зимната
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: УНИФОРМИ

Мнениеот kuka5 » 17 Ное 2009, 23:55

Достатъчно е да се погледне какви са униформите на служителите в развитите държави, не е нужно да откриваме топлата вода. Имах удоволствието да пробвам дрехите "АПОЛО"- искаше ми се отново да съм униформен.
kuka5
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 96
Регистриран на: 17 Ное 2009, 22:35

Re: УНИФОРМИ

Мнениеот vankata7 » 18 Ное 2009, 08:17

АБЕ СТИГА С ТОЗИ ПЕСИМИЗЪМ.пОГЛЕДНЕТЕ ЛЕТНИТЕ УНИФОРМИ НА ТУРЦИТЕ,МАКЕДОНЦИТЕ,УНГАРЦИТЕ.САМО НИЕ ХОДИМ КАТО ТРАКТОРИСТИ ОТ 60-ТЕ.НА УНГАРЦИТЕ КЪДЕ СА ИМ ЗНАЧКИТЕ-РАЗБИРА СЕ,ЧЕ НА КОЛАНИТЕ.ПАГОНИ-ТОЛКОВА ЛИ Е СЛОЖНО ДА БЪДАТ С ЛЕПКИ.
vankata7
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Авг 2009, 18:11

Re: УНИФОРМИ

Мнениеот Полю Цейски » 21 Ное 2009, 13:11

ами тези от съдебна знаете какви фанелки с якички носят 100х по-удобни са от нашите ризи
Полю Цейски
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 45
Регистриран на: 19 Сеп 2009, 22:37

Следваща

Назад към В днешната преса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта