15-годишен преби до смърт съученик

Преса и коментари

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот osata » 12 Окт 2009, 21:47

Ами бях го написал доста по-подробно, изразено в часове, в детайли.... ама май смотания ми нет пак се проявява и от там стана фалът с неизлязлото ми мнение.

Обкръжаващата среда е най-важната. Интернет променя света също много. Преди години да видиш снимка на гола жена когато си 10 годишен беше някакво невероятно нещо, сега на тези години спокойно може да си гледаш ... ( червена точка ) с всичките му екстри.
Какво става по улиците, по стадионите - всички виждаме деца държащи се като пълни "идиоти", за дрогата, за зависимостта на по-бедните..... агресията не се поражда сама, тя има предшественик....

И като се замисля, вината е на цялата държава като цяло, защото пак казвам цялата държава е "осрана" и нищо не работи като хората.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот slaron » 12 Окт 2009, 22:18

Е да, де! А кой Е държавата? Не сме ли всички ние? :?: Това - кой е на власт в даден момент, няма значение, днеска го има, утре е "Чао!". Мисълта ми е, че всичко започва в семейството... :?
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот osata » 12 Окт 2009, 22:42

slaron написа:..... Мисълта ми е, че всичко започва в семейството... :?


E да де, ама пък продължава на улицата, в училище и т.н......

Постигнахме консенсус ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот фиеста » 31 Окт 2009, 17:15

Мале, как ме нападнахте! :oops:
Не отричам, че средата навън е важна, но пък от нас си зависи как да възпитаме децата си, та да изберат те по-късно и подходящата среда. Всичко си идва от първите седем години. Та не приемам обща вина на "нашето поколение" - всеки си отговаря за себе си. Моята дъщеря, макар и в тийнейджърска възраст, не ходи по дискотеки, на кара скутер, не пуши, не ходи навън по сутиен и няма обица на езика. Но за другите - какво общо имам аз и какво мога да направя?
фиеста
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 219
Регистриран на: 26 Авг 2009, 17:44

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот osata » 31 Окт 2009, 20:31

фиеста написа:Мале, как ме нападнахте! :oops:
Не отричам, че средата навън е важна, но пък от нас си зависи как да възпитаме децата си, та да изберат те по-късно и подходящата среда. Всичко си идва от първите седем години. Та не приемам обща вина на "нашето поколение" - всеки си отговаря за себе си. Моята дъщеря, макар и в тийнейджърска възраст, не ходи по дискотеки, на кара скутер, не пуши, не ходи навън по сутиен и няма обица на езика. Но за другите - какво общо имам аз и какво мога да направя?


Не дърпай дявола за опашката, защото не знаеш след година каква коренна промяна може да има. Имаше един филм "лоша компания" - ако не е "лошо" семейство, ще е компания ;) .
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот фиеста » 02 Ное 2009, 23:07

Едва ли! Познавам си детето. И тук не става въпрос за казармена подготовка, въпреки че скача и се облича за норматив, като мама е дежурна и трябва да пътуваме. Просто имаме изградени приятелски отношения, макар че се знае кой е шефа. ;) :lol: :lol: :lol:
фиеста
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 219
Регистриран на: 26 Авг 2009, 17:44

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот slaron » 04 Ное 2009, 21:57

фиеста написа:Едва ли! Познавам си детето. И тук не става въпрос за казармена подготовка, въпреки че скача и се облича за норматив, като мама е дежурна и трябва да пътуваме. Просто имаме изградени приятелски отношения, макар че се знае кой е шефа. ;) :lol: :lol: :lol:


.............Фи,прав е osata! И аз си мислех, че си познавам детето, приятелските отношения и т. н. ... всичко беше точно, но... :? Но си нямаш идея как се променят децата, особено в пубертета... :? Моята дъщеря просто "изключи"... Една седмица се влачихме по доктори и болници...
Слава богу, вече е добре!
Колкото и да са ви приятелски отношенията - ти не "леж на тая кълка" - контрола трябва да е пълен!!!
И дано тези отношения никога не се променят м/у вас! .............
Последна промяна slaron на 14 Ное 2009, 12:42, променена общо 1 път
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот фиеста » 04 Ное 2009, 22:36

Дано се оправи детето!
Има неща, които наистина не зависят от нас.
фиеста
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 219
Регистриран на: 26 Авг 2009, 17:44

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот Автоконтрольор » 07 Мар 2010, 14:11

фиеста написа:Дано се оправи детето!
Има неща, които наистина не зависят от нас.

Всичко тръгва от улицата, но до голяма степен също нещата зависят и от родителите.Нека не се абстрахираме от поговорката "С какъвто се събереш, такъв ставаш".Проблема е, че все пак, колкото и добро възпитание да има 1 дете, отиде ли на улицата претърпява частина трансформация ,в повечето случаи, в психологически аспект.Отностно пубертета, нормално е родителите в този етап да имат проблеми с взаимоотношенията с детето си.90% от родителите имат проблеми с децата на тази възраст.Смесени чувства, любовни афери, приятели приятелки, апък и имайки предвид в какво време живеем това е нещо нормално.Не се притеснявайте всичко ще се оправи.Аз така и не можах да искарам тинейджърските си години нормално, но това е друга тематика...

Поздрави!
"Хората лъжат, уликите не..." - Д-р Гилбърт Грисъм
Аватар
Автоконтрольор
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Авг 2009, 23:45

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот BARETATA » 14 Юни 2011, 18:57

Ето я грозната истина в две минути , отразени в клип :
Българската младеж.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

ПредишнаСледваща

Назад към В днешната преса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта