15-годишен преби до смърт съученик

Преса и коментари

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот BARETATA » 06 Окт 2009, 21:19

Lord написа:
BARETATA написа:без нерви брат без нерви,просто знам и аз като родител,че ние сме първоизточника на олицетворението - живот

Споко съм, като индиански тотем, братле, просото споделям мисли с приятели във форум. ;) :D


Точно така ,но казваш цялата истина и сам истината. 8-) ;)
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот doznatel1 » 06 Окт 2009, 23:08

Lord написа:
doznatel1 написа:.......
Безхаберие на учители на психолози на родители на държава, на всички!

Според скромното ми мнение /науката педагогика ми е напълно чужда, изключая житейските ми патила/ вината е само и единсвено в нас, родителите. Аргументи хиляди, не ми се говори, но вината я има, отговорността трябва да се понесе - МОРАЛНАТА - щото наказателната, кучета я яли! :?


Няма спор така е, но колкото и да говорим детето го няма! :(
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот osata » 07 Окт 2009, 19:39

жалко за обективната истина, жалко.....

горко ни приятели, какви ли ежедневия ни чакат....
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот BARETATA » 07 Окт 2009, 20:30

Да,да много нагнетено е положението
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот Lord » 07 Окт 2009, 22:12

Да! Едно дете го няма, а друго е "осакатено" завинаги! Вината не е тяхна, те са деца и са невинни, вината е наша!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот фиеста » 08 Окт 2009, 00:14

Lord написа: вината е наша!


Какво значи наша? Чия - като родители или като полицаи? Като родител не я приемам - аз мога да отговарям за своите деца. Като полицай отново не съм съгласна ние да сме виновни. Като граждани - да. Като общество - сигурно.
За този случай се информирам само от медиите и не претендирам мнението ми да е меродавно. Но за мен всичко е от първите седем години. Не отричам, че огромно влияние има и средата, но от теб зависи каква среда ще си избереш.
фиеста
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 219
Регистриран на: 26 Авг 2009, 17:44

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот doznatel1 » 12 Окт 2009, 12:57

Родителите са виновни в много голяма степен за това как се държат децата, какво правят и т.н..
А това дали ти можеш да отговаряш за твойте деца си е за тебе, а онази майка да детето което уби съученика си, тя отговаряла ли е за детето си, вината си е от голяма част на родителите. Защото първите 7 години зависят силно от тях.
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот Lord » 12 Окт 2009, 20:02

фиеста написа:
Lord написа: вината е наша!


Какво значи наша? Чия - като родители или като полицаи? Като родител не я приемам - аз мога да отговарям за своите деца. Като полицай отново не съм съгласна ние да сме виновни..................................Не отричам, че огромно влияние има и средата, но от теб зависи каква среда ще си избереш.


Не, Фи, аз не съм съгласен с теб. Визирайки качеството си на родител и своята невиновност, можеш ли да заявиш, че при контактите със своите деца, научавайки, че техни техни връсници са кривнали от правия път си реагирала, така че да се опиташ да направиш нещо, докато е рано. А, в качеството ти на полицай подобен въпрос звучи още по-основателно. Аз не смея да твърдя, че съм го правил, спрямо чуждите деца, а мисля, че е трябвало, дори и да сме убедени, че няма смисъл, това не пречи да опитаме поне.
По отношение на средата, нали не смяташ, че е по силите на родителя да владее и контролира на 100% средата на децата или пък, че едно дете осъзнава смисъла на избор на правилната среда. Напротив, точно във фаза пубертет /наречи го тийнеджърство/ или фаза на хормонална атака всички деца се увличат по "лошите", те им стават кумири. През този период е минало всяко хлапе /дори аз, дори и ти ;) /, тук е тънкия момент родителя да е в такива отношения с отрочето си, че по индукция да долови, че нещо се случва, да успее да направи детето приятел, то да сподели за избрания "кумир", а родителя да успее да "разруши" въпросния кумир, но без да настрои детето срещу себи си /да не приеме родителя, както всеки възрастен, т.е. враг, неразбиращ нищо/, а напротив да остане авторитет в неговото съзнание, на който да продължи да вярва и разчита.

Май се олях в обяснения, но исках да съм ясен, защо считам, че "нашето поколение" родители е виновно. :)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот osata » 12 Окт 2009, 20:06

толкова дълго мнение написах, но как не се появи..... яд ме е.

Сваше въпрос, че от денонощие ( 24 часа ) децата ви колко часа са край вас, и колко в училище сред приятели, учители, и на улицата сред цялото ни общество?

Вината е .. и аз не знам чия, цялата ни държава е осрана..... а децата ПОПИВАТ И ПОВТАРЯТ.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот slaron » 12 Окт 2009, 21:35

osata написа:Сваше въпрос, че от денонощие ( 24 часа ) децата ви колко часа са край вас, и колко в училище сред приятели, учители, и на улицата сред цялото ни общество?

Вината е .. и аз не знам чия, цялата ни държава е осрана..... а децата ПОПИВАТ И ПОВТАРЯТ.


Като се замисля за колко малко време ги виждам в денонощието, чак ме втриса... :oops: :roll:
osata, въпреки "ухаещото" ти мнение, си много прав за съжаление! :roll:
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към В днешната преса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта