15-годишен преби до смърт съученик

Преса и коментари

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот SYNOPTIK » 05 Окт 2009, 16:57

15-годишен преби до смърт съученик

Сбиване между двама тийнейджъри доведе до смъртта на 16-годишно момче във Варна, съобщи говорителят на Областната дирекция на полицията в града Жени Жейнова, цитирана от "Фокус".
Двете момчета са се сбили в района на супермаркет „Макао” срещу пожарната.
Те са съученици и са се срещнали на улицата.
От Националния медицински координационен център съобщиха, че обаждането за лежащото на улицата пребито момче е постъпило в 13.43 часа в Спешна помощ – Варна. Екипът пристигнал на място в 13.51 часа и установил, че детето е в клинична смърт. Пристигнал и втори - реанимационен екип, в 14.03 часа. Момчето е закарано в болница, където само била потвърдена смъртта му.
Задържан е извършителят на побоя. Причините се установяват.
От полицията във Варна посочиха, че не биха искали да дават повече информация за случая, тъй като родителите на починалото момче все още не са уведомени за трагедията.

dnes.dir.bg
Ако изобщо не се движиш, оковите почти не се усещат.
Щастието е единственото нещо, което при делене се умножава.
Аватар
SYNOPTIK
PoliceBG
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 18 Авг 2009, 14:41
Местоположение: София Завинаги един от ВАС

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот BARETATA » 05 Окт 2009, 17:29

лелелеле,до къде стигнахме с тия работи
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот doznatel1 » 06 Окт 2009, 08:09

Едното момче си отиде, а другото белязано за цял живот, аз гледах интервюто на училищната психоложка, твърди че децата били много послушни, малко се съмнявам че, дори ги е виждала, няма да забравя в нащо училище ние дори не бяхме виждали училищния психолог (ако въобще имаше такъв).
Безхаберие на учители на психолози на родители на държава, на всички!
Аватар
doznatel1
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1314
Регистриран на: 27 Авг 2009, 22:19
Местоположение: гр. София

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот BARETATA » 06 Окт 2009, 20:24

е зависи ,защото аз знам училища където психолозите са налице и действат
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот Lord » 06 Окт 2009, 20:54

doznatel1 написа:.......
Безхаберие на учители на психолози на родители на държава, на всички!

Според скромното ми мнение /науката педагогика ми е напълно чужда, изключая житейските ми патила/ вината е само и единсвено в нас, родителите. Аргументи хиляди, не ми се говори, но вината я има, отговорността трябва да се понесе - МОРАЛНАТА - щото наказателната, кучета я яли! :?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот Lord » 06 Окт 2009, 21:04

Какви психолози, пък били и училищни, какви учители, какъв проблем с учебници, програми и планове?! :evil:
Глупости! Модни простотии, някои даже плащат на други да им възпитават наследниците!!! :evil: Те гледат нас, родителите, ние сме кумирите, не си харчете парите!!! Ами моите са двама, голям мъжки и малка женска, ако на всяко второ кръстовище, като ги карам сутрин псувам, като хамалин, дори и да ми е отнето предимството, тръгвам на жълто, ако аз и жена ми демонстрираме ежедневно и ежевечерно /последното е мн. важно, те /дечинята ни / мълчаливо слуша и попиват, като сюнгер/ форми на абсолютната агресия, както и нашето "превъзходство" над "съседите Иванови, колегите Иванови, приятелите Иванови и т.н. и т. н. и т.н. :evil:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот BARETATA » 06 Окт 2009, 21:09

без нерви брат без нерви,просто знам и аз като родител,че ние сме първоизточника на олицетворението - живот
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот Lord » 06 Окт 2009, 21:14

ПОСЛЕДНО:

Децата ви, питали ли са ви какво е любов?! Вие възпитавали ли сте ги от бебенца на любов?! А, като по-големи?! Вие демонстрирали ли сте им любов..., а прошка....,а великодушие...?!?!?!

Е, как приятели да искаме да ожънем жито, ако сме посяли плява?!
Вината е лична и не е от днес! Айде стига са ни виновни други, нека всеки сам днес и сега си направи равносметка за собствената си вина, защото всеки един от нас е виновен, малко или много! :evil:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот Lord » 06 Окт 2009, 21:16

BARETATA написа:без нерви брат без нерви,просто знам и аз като родител,че ние сме първоизточника на олицетворението - живот

Споко съм, като индиански тотем, братле, просто споделям мисли с приятели във форум. ;) :D
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: 15-годишен преби до смърт съученик

Мнениеот slaron » 06 Окт 2009, 21:17

:? Съгласна съм с Lord-а. За съжаление е прав! :(
Това е поколението на прехода - "забравеното", защото ние, родителите, улисани в ежедневието и усилията да им осигурим съществуването, май забравихме най-важното - да им осигурим нашата топлина, закрила, внимание, любов и разбиране...
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Следваща

Назад към В днешната преса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron