НЕ на "Циганите на сапун"!

Преса и коментари

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: НЕ на "Циганите на сапун"!

Мнениеот kkarakashev » 06 Ное 2012, 10:36

Точно това гледах преди малко. Рядкост са но ги има. Има и свестни цигани който си изкарват честно хляба. Но те се явяват "катрана в кацата с мен" :mrgreen:
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: НЕ на "Циганите на сапун"!

Мнениеот osata » 06 Ное 2012, 21:23

Lord написа:Наистина ли ромите мразят България?






Трогваща инициатива на тези три деца!



Само дето тези, които са спонсорирали "инициативата" са толкова образовани.
Някой знае ли, защо когато се пее химна се става прав, някои дори слагат ръка на сърце и т.н.?
Аз пък твърдя, че да пееш химна седнал e тотална подигравка и доказваща НЕОБРАЗОВАНОСТ.
И ако кажете "не знаели децата", вижте последните секунди на клипа, където фокуса на камерата застава върху надписа "roma destiny" - или по-точно http://www.romadestiny.org .
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: НЕ на "Циганите на сапун"!

Мнениеот barut » 12 Яну 2013, 16:08

Учители пропищяха:,,Спасете ни от циганите, посягат ни, заплашват ни с убийство.''

Учители от Ямбол зоват държавата да се намеси и да ги защити от цигански атаки в класните стаи. Училището им ОУ "Д-р Петър Берон" се намира в центъра на ромския квартал.
Цитирам от news.plovdiv24.bg:,,В редакцията ни се получи писмо от група учители то Ямбол. Публикуваме го без редакторска намеса:

До президента на Р. България

До Министерски съвет

До медиите

До българския народ ! ! !

Уважаеми г-жи и г-да, граждани на Р. България!

Пишем ви група учители от ОУ "Д-р Петър Берон" гр. Ямбол.

Работим в непоносими условия! Училището ни се намира в циганската махала на града и обучаваме предимно деца-цигани, много от които не знаят български и си нямат и най-малката представа за какво трябва да идват на училище.

Децата-циганчета биват насърчавани от родителите си да се държат нагло и предизвикателно с нас, учителите. При най-малкото усилие от наша страна да ги накараме да учат или поне да спазват някаква дисциплина, веднага в училището и в класните стаи се изсипват разярени родители, много често предвождани от тълпа други цигани и започват да ни крещят, викат, псуват затова че уж сме се карали на децата им, а нерядко дори ни заплашват с убийство и даже посягат и се саморазправят с нас.

Вчера следобяд една от възпитателките ни, Светла Хлебарова, е направила най-безобидна забележка на едно дете-циганче за това, че отказвало да си напише домашната. Детето се обидило, че му отправят забележка и самоволно избягало от класната стая, като след малко докарало баща си, който още с влизането се нахвърлил със закани за убийство върху възпитателката. Избутал учителското бюро в ъгъла и заклещил там учителката като натискал и блъскал бюрото върху нея, а после започнал да я налага с юмруци и да я души. Борбата между тях траяла 15 минути като през цялото това време бащата повтарял, че ей сега щял да я убие и от усилията, които полагал накрая целият бил изпотен и разтреперан. Самата учителка е страшно стресирана и близо два дни не може да се съвземе от преживяното. Подобни случаи при нас са ежедневие.

Най-фрапиращ беше случаят отпреди две години, когато на една наша колежка беше нанесен много жесток побой от родител-циганин, при което тя получи комоцио и изпадна в безсъзнание като дълго време след това лежа и се лекува в болница.

Неизвестно защо случаят беше потулен от директорката ни Лиляна Славова, като за целта тя насъскваше и пом. директорите да обикалят и да заплашват учителите да си мълчат, ако искат да запазят работата си. Тогава тя дори привикваше учителите един по един и ги заплашваше, че само да научели от Инспектората за този случай, после щели да хвърчат глави и затова, за наше добро, трябвало да внимаваме какво и на кого говорим, за да не стигнела информацията до РИО.

Ето защо ви молим да направите необходимото да бъдем защитени по време на работа! На практика училището ни е разграден двор и всеки който поиска може да влиза, когато си поиска и да се саморазпрява с нас. Родителите и роднините на децата-цигани сяматат, че едва ли не всичко им е позволено - буквално те правят с нас каквото си поискат, като никой не им търси за това сметка.

Охраната, която е поставена на входа не върши никаква работа и не упражнява никакъв контрол върху това кой влиза и кой излиза от училището. Когато им направим забележка охранителите се държат нагло и предизвикателно, обясняват ни, че едва ли не това не било тяхна работа или че не искали да влизат в конфликт с циганите за да не пострадали и те. А когато си потърсимправата охранителите и техните началници ни отправят закани и заплахи с думите много да не сме знаели и че ако имало санкции срещу тях щели да ни видят сметката.

Повече така не може да се работи! От години в района не сме виждали униформени полицаи, които да патрулират и въдворяват ред. Публична тайна е, че полицаите ги е страх да се движат из циганската махала и в частност около нашето училище.

Директорката ни Лиляна Славова прави всичко възможно проблемите, които имаме с циганите да не се разчуват и даже заплашва пострадалите учители с уволнение, в случай че се оплачат. На всеки педагогически съвет тя повтаря еднои също, че всички ние трябвало да си пазим хляба и да не се оплакваме въпреки проблемите, които имаме с циганите, защото вярно било, че положението ни било лошо, но ако сме останели без работа щяло да ни бъде още по-лошо и все неща в този стил. И така ние, за да си запазим хляба и работата, сме принудени да мълчим и да търпим всичките унижения, на които ни подлагат циганите.

Умоляваме ви, вземете някакви мерки! Ако е нужно изпратете униформени и въоръжени полицаи, за да въдворяват ред! Ние сме български учители! Работим в българско държавно училище и имаме нужда от защитата на държавата, в която живеем, в която работим и на която служим! Молим ви, защитете ни!

http://news.plovdiv24.bg//408047.html
........................
Къде са сега"правозащитниците"от БХК ,къде са и официалните ни органи и най -вече Баце и патрона на ромската декада Цветанов ?Или целенасочено ще се прави мълчалив отказ и неоткриване мотиви към"НЕИЗВЕСТЕН ИЗВЪРШИТЕЛ",работи се усърдно в "редуциране"на нацията ни . :roll:
"Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност."
Бенджамин Франклин.
Аватар
barut
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Авг 2012, 20:33

Re: НЕ на "Циганите на сапун"!

Мнениеот barut » 30 Мар 2013, 19:44

,,Политическите представители на ромите се опитват да хвърлят вината за ромските проблеми все върху представителите на мнозинството. Рядко някой от тях си позволява да критикува самите роми. А има защо, пише "Ди Велт".Струва си да се прочете > http://www.dw.de/%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0% ... -10257-xml
"Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност."
Бенджамин Франклин.
Аватар
barut
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Авг 2012, 20:33

Циганите на с....н!

Мнениеот Сакалиев » 07 Дек 2014, 19:44

Дакота,ти като толераст защитващ циганите,турците и всякаква измет какво ще кажеш за този случай и трябва ли всички да сме толерасти като теб към такива изверги. Пак ли трябва да сме етнически толерантни и пак ли да си трайкаме да пазим етнически мир. Ако ми падне ма...а му и изрод и ще го сцепа :evil:
http://m.blitz.bg/news/article/306928
Циганин е изнасил петокласник в ОУ „Антон Страшимиров“ в село Дебелт. За да разкаже за зверския случай в редакцията на Флагман.бг се обадила майката на пострадалото момченце.Инцидентът станал в петък, разказа Донка Т. Тогава 11-годишното детенце казало на учителя си, че ще отиде до тоалетна. Там обаче се сблъскал с насилника си Брайко К.

Осмокласникът, който е от голям ромски род в Дебелт, заключил малчугана в тоалетната и го изнасилил. Момченцето се прибрало вечерта в дома си и не искало да каже нито дума на майка си, докато не станало ясно, че кърви.

Детето е прието в МБАЛ-Бургас със сериозни разкъсвания и ще остане там още няколко дни. Полицията вече е разпитала пострадалия ученик, родителите му, както и учителите от ОУ „Антон Страшимиров“.

Директорката на училището Таня Вангелова, разбирайки за инцидента, се е покрила и не отговаря на многобройните телефонни обаждания, твърди "Флагман".
Последна промяна osata на 07 Дек 2014, 22:10, променена общо 1 път
Причина: Не винаги, каквото ти е на душата, трябва да ти е на устата :)
Сакалиев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 08 Авг 2014, 12:40

Re: Циганите на с....н!

Мнениеот малкия » 07 Дек 2014, 22:23

Сакалиев написа: Ако ми падне ма...а му и изрод и ще го сцепа :evil:


И напълно заслужено ще отидеш на топло...

Ти изобщо къде работиш бе, умник? Дакота май беше прав - първото искане на всеки синдикат в МВР би трябвало да бъде Министерството да се отърве от такива като тебе. За всичко останало можем да мислим след това.

Какво общо има това с етническата толерантност?
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Циганите на с....н!

Мнениеот dakota_ » 08 Дек 2014, 00:07

Сакалиев написа:Дакота,ти като толераст защитващ циганите,турците и всякаква измет какво ще кажеш за този случай и трябва ли всички да сме толерасти като теб към такива изверги. Пак ли трябва да сме етнически толерантни и пак ли да си трайкаме да пазим етнически мир. Ако ми падне ма...а му и изрод и ще го сцепа :evil:
http://m.blitz.bg/news/article/306928
Циганин е изнасил петокласник в ОУ „Антон Страшимиров“ в село Дебелт. За да разкаже за зверския случай в редакцията на Флагман.бг се обадила майката на пострадалото момченце.Инцидентът станал в петък, разказа Донка Т. Тогава 11-годишното детенце казало на учителя си, че ще отиде до тоалетна. Там обаче се сблъскал с насилника си Брайко К.

Осмокласникът, който е от голям ромски род в Дебелт, заключил малчугана в тоалетната и го изнасилил. Момченцето се прибрало вечерта в дома си и не искало да каже нито дума на майка си, докато не станало ясно, че кърви.

Детето е прието в МБАЛ-Бургас със сериозни разкъсвания и ще остане там още няколко дни. Полицията вече е разпитала пострадалия ученик, родителите му, както и учителите от ОУ „Антон Страшимиров“.

Директорката на училището Таня Вангелова, разбирайки за инцидента, се е покрила и не отговаря на многобройните телефонни обаждания, твърди "Флагман".


Благодаря на колегата Осата за поправката в заглавието на темата!
Защитавам всеки честен и почтен човек без оглед на пол,раса,религия и вяра...
Съветвам те да се въздържаш от такива просташки изявления и да не поставяш под един знаменател всички!
Имам колеги цигани,които си изпълняват безупречно служебните задължения и са добри,както като полицаи,така и като хора!
Мога да ти дам примери на българи гаврили се с деца и на българи убили децата си...
Не може заради грешния Илия да прокълнем свети Илия...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Циганите на с....н!

Мнениеот катюша » 08 Дек 2014, 10:20

dakota_ написа:Мога да ти дам примери на българи гаврили се с деца и на българи убили децата си...
Не може заради грешния Илия да прокълнем свети Илия...


Трябва да сме толерантни към свети Илия,но трябва и да сме безпощадни към грешния Илия!
За съжаление в България имаме една от най-толерантните правосъдни системи в ЕС. Толкова са толерантни милите ни родни съдии,че дори престъпници получили осъдителни присъди в други държави от ЕС,у нас в БГ за същото престъпление получават оправдателни присъди. Дори системата за разпределение на делата в съда е толерантна и може при определени обстоятелства да си поръчаш делото да бъде разпределено при толерантен съдия. Знаеш добре др. dakota_,че по нашият толерантен НК това престъпление не се води изнасилване,а се води блудство и знаеш какви са наказанията за блудство,ако се стигне до наказание. За мен справедливо наказание при такива случаи е химическа кастрация,бият му инжекцията и да ходи да си чука майката. Без значение на колко години е изрода,щом е извършил такова зверство,трябва справедливо да бъде лишен от възможността да си ползва инструмента за друго освен да се облекчаване по малка нужда! Прекалено сме толерантни към всякакви изроди заченати в пияно състояние,с интелект близък до маймунския,но с права да гласуват!
Ти си почнал от милиционер,имало ли е по времето на НМ такива изстъпления и такава циганска престъпност. Знам отговора и понякога ме е яд,че нямаме правата на милицията.
Довечера съм дежурна и деня е такъв,че сърце ми се свива с какви свинщини ще се занимавам цяла нощ.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Циганите на с....н!

Мнениеот dakota_ » 08 Дек 2014, 14:35

катюша написа:Ти си почнал от милиционер,имало ли е по времето на НМ такива изстъпления и такава циганска престъпност. Знам отговора и понякога ме е яд,че нямаме правата на милицията.
Довечера съм дежурна и деня е такъв,че сърце ми се свива с какви свинщини ще се занимавам цяла нощ.


Много малко време бях милиционер и през повечето време службата ми минава като полицай. Имаше циганска престъпност и по времето на социализма,но тогава имаше информационно затъмнение и такива неща не се обявяваха по медиите. Милицията пипаше много здраво и при всеки брутален инцидент свързан с цигани,просто държавната машина в лицето на НМ ги смазваше и бяха принудени да спазват закона. Учех в СМУ и по това време в Пловдив двама човека бяха убити от цигани,дали бяха баща и син не си спомням,но бяха роднини помежду си... Циганите са смазани от милицията и е въведен вечерен час за излизане...
Ще ти кажа и един друг случай с участници българи. Няма да посочвам мястото,голям завод с доста работници,двама работника засядат от обяд на масата и почват да пият алкохол... Колко са пили не знам,но след солидно количество алкохол си казват,че който влезе в стаята,ще го "оправят" ... Влиза мъж и го "оправят"... Бях младо момче на служба,няма да забравя думите на следователят,че пиянството има три фази и тези са били в третата фаза /откачане/... Бяха осъдени,платиха и обезщетение... С обезщетението пострадалия си беше помогнал и купил лека кола...но нямаше и година и си сложи край на живота... Хорските подмятания,че кара "еВана кола" го подтикнаха да сложи край на живота си...
Мога да ти кажа и за друг случай от онова време,но няма смисъл...
Ще ти кажа само,че съдиите по онова време,за което някои казват,че е било лошо време,бяха честни и почтени хора и бяха в пъти по-справедливи от сегашните съдии и справедливостта тогава беше справедливост и я имаше !
Сега справедливостта е обвързана с финикийски знаци и нямаш ли ги,може да не дочакаш справедливост... Някой ще каже било е тоталитарна държава...беше,но миропомазани бяха една шепа хора,за останалите имаше справедливост,имахме работеща правоохранителна и правораздавателна система и хората имаха респект от милиция,следствие,прокуратура и съд...
Понеже споменаваш студентския празник,ще ти кажа,че студентите ни са сублимат на семействата си и държавата,в която живеем. Лека дежурство ти желая и по-малко работа с попийнали студенти ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Циганите на с....н!

Мнениеот dsuzunov » 08 Дек 2014, 17:47

Мисля си, че заглавието има нужда от още коригиране.
Ако може да остане: "Циганите...."
Последно време, във фейса се пускат едни статии, как ген. Стою Неделчев - Чочоолу, вдигнал цялата Карловска танкова бригада да срине Столипиново. Чак така, не е било. Представете си, дори един танк, да се вдигне от Карлово до Пловдив и обратно - 120км при разход по шосе около 350/100, колко дизелово гориво ще иде зян заради едно сплашване. Вярно е, че в края на 80-те имаше едно убийство на семейна двойка, но тогава наистина милицията се взе в ръце и вечер не можеше да се види цигойнер извън квартала. Ако бъдеше срещнат такъв, при това, без уважителна причина, наставаше такова веселие, че чак ме обзема носталгия. Аз съм пресичал нощем, след полунощ цялото Столипиново и нямаше "джан-джун" по улиците. Не смееха да си покажат носа навън. Сега не е чак толкова спокойно, но и не е кой знае колко страшно в махалата. По-голяма е вероятността да ти скочат в друг квартал, отколкото в Столипиново нощем.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към В днешната преса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron