НЕ на "Циганите на сапун"!

Преса и коментари

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: НЕ на "Циганите на сапун"!

Мнениеот Lord » 26 Сеп 2011, 23:54

малкия написа:Ние сме хора, Lord.

Лошото е, че сред нас има доста, които не са човеци. Помниш Диоген, нали?
Та аз бих предложил да се опитаме освен хора да бъдем и човеци.
А това никак не е лесно. Макар да ми се иска да беше...



Е, чак да помня, едва ли... :oops: , почти сме набори с теб и само сме чели притчата..., шегувам се, но и съм сериозен.

Изтървани поколения, ние ли сме виновни или времето - преход, липса на ценности и т.н. Те дали знаят какво е търсил Диоген и изобщо кой е той?

Както и да е, аз не мисля нищо лошо на никого, само защото е циганин, имам добри познати сред тях и съм много против всеки, който разделя хората по етническа принадлежност. Нещо повече, мисля, че подобни лица трябва да си носят отговорността, включая и наказателната!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: НЕ на "Циганите на сапун"!

Мнениеот BLACKJ » 27 Сеп 2011, 08:41

Lord написа:Да оставим политиците, избори идват.

Идеята на темата е какво мислите вие лично, персонално, индивидуално?

Макар и в някои случаи,изказванията ми да са твърде крайни за някои хора,в действителност и аз не бих подкрепил подобна кауза "Циганите на сапун" - не е това начина,все пак се смятаме за разумни същества.Но ставащото би трябвало да размърда заспалите и улисани в политически интриги умуве /ако имат такива/на нашите политици.Повече от 20 години вървим към онази "светлинка в края на тунела" и въпреки всичко тя си остава една химера за българския народ.Крайно време е някой да се замисли,ама НАИСТИНА ДА СЕ ЗАМИСЛИ - Как трябва да се образоват циганите.С какви мерки да ги принудят да БЪДАТ образовани.Не само да им дават помощи и те да нехаят за всичко останало.Поне според мен от там идва бедата - неграмотността.
"Живей Днес,защото Вчера няма да се върне,а Утре може и да няма!!!"
НЕ СЪМ ОТ ВЧЕРА!!!

http://www.vbox7.com/play:9fb723f4 - в памет на загиналите колеги
ОЧАРОВАНИЕТО ОТ ЗНАНИЕТО Е В НЕЗНАНИЕТО!!!
Аватар
BLACKJ
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 289
Регистриран на: 22 Авг 2009, 16:28
Местоположение: Щ+Щ

Re: НЕ на "Циганите на сапун"!

Мнениеот Хела » 27 Сеп 2011, 10:49

Боже, какво човеколюбие и хуманност лъха тук! А снощи в Пловдив пластмасовите човечета смляха сумати българи...
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: НЕ на "Циганите на сапун"!

Мнениеот avitohol » 27 Сеп 2011, 11:05

Не се наемам ДОРИ аз ;) да коментирам откъде иде бедата, но тя вече е налице. След 20 г поведение тип " щраус с глава в пясъка " отново предизборно размърдване на бюрократичните мозъчета. Какво ли ще родят? Вероятно нищо ново, защото не им е изгодно. Иначе кой ще бъде накаран след почерпка да гласува правилно? А да се гласува е нужно, това, казват, било основната демократична ценност.И те гласуваха, завалийте, какво да правят- поне да заработят някой лев в празната семейна каса....не ги упреквам- и те хранят семейство. Ходеха и даваха кръвта си срещу 200 лв за банка, защото друго освен да събират боклука и старо желязо рядко умеят, за което пак сме виновни ние, дето не сме ги научили.
Чудя се само дали със нежеланието си да им оситурим по достойно място в обществото не ги тласнахме умишлено да крадат, да режат кабели и да не си плащат тока....Това все пак би могло да им се прости. НО ДА УБИВАТ? Това никога не се прощава в никое общество. А те го правят твърде отдавна , още от зората на прехода, посягаха и на професори, и на беззащитни възрастни хора по селата, а сега вече и на децата.... Целия въпрос е, защо отговорните фактори се правеха че не го забелязват? Защо допуснаха нещата да ескалират до степен когато 12 годишните хлапета крещят горепосочените отвратителни лозунги.
Както имаше един лаф- не знам как е, но и така не е.....Беше повече от ясно че това положение няма да се трае дълго и клапана се отвори. Защото отколе е казано- когато докъто мъдрите се намъдруват, лудите се налудуваха. Не мога да оправдавам насилието по никакъв начин, но донякъде ТРЯБВАШЕ БЪЛГАРИНА най сетне да се събуди. Да разбере, че демокрацията няма нищо общо със изборните бакалски сметчици и толерирането на някакви откровенни дебили, които ни правят на жалки в собственните ни очи.
Защото българина дълго търпи, но тръгне ли трудно се спира. Тази истина не бива никога да се подценява.
avitohol
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 409
Регистриран на: 25 Дек 2009, 00:25

Re: НЕ на "Циганите на сапун"!

Мнениеот slaron » 27 Сеп 2011, 16:46

ДО ГОСПОДИН ПРЕЗИДЕНТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
ДО ГОСПОДИН БОЙКО БОРИСОВ, ПРЕМИЕР НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
ДО ГОСПОДИН ТОТЮ МЛАДЕНОВ, МИНИСТЪР НА ТРУДА И СОЦИАЛНАТА ПОЛИТИКА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
ДО ГОСПОДИН СИМЕОН ДЯНКОВ, МИНИСТЪР НА ФИНАНСИТЕ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
НА ВНИМАНИЕТО НА ДЕПУТАТИТЕ ОТ ЧЕТИРИДЕСЕТОТО НАРОДНО СЪБРАНИЕ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

МОЛБАТА МИ Е СЛЕДНАТА:

Искам да бъда признат за циганин, за да се ползвам от следните права:

-Да не плащам ток.
-Да не плащам вода.
-Да получавам 4 пъти по- големи помощи от българите.
-Да ми дават общински жилища.
-Да не плащам наем на жилищата.
-Да строя където си поискам.
-Да се возя безплатно в градския транспорт и БДЖ.
-Да яздя кон по улици и булеварди.
-Да работя- БЕЗРАБОТЕН.
-Да прецаквам българите.
-Да си правя каквото си искам.
-Да нямам никакви задължения.
-Да могат братята ми да бъдат безнаказани педофили.
-Да могат братята ми да крадат и убиват безнаказано.
- Да мога да зъмърсявам всичко наоколо.
-Да заплашвам, че ще крада и ще убивам, ако не ме хранят и поят безплатно.
-Да не си признавам децата и да получавам големи помощи.
-Да не ме интересува нищо в тая държава.
-Да мога да си пикая и сера навсякъде където си искам.
-Искам в България да останат само цигани.
-Искам българите да се изнесат от тук и да ни оставят сами, за да поломиме всичко.
-Искам да изсечем горите, и да си палим огън от дърветата.
-Искам всичко да се разруши и да се срине.
-Искам да си отмъстим на българите, за това, че са ни хранили.
-Искам моя дял от единия милярд, отиващ за традиционно трайно безработните.
-Искам останалите 200 милиона, които давате на българите, също да се прибавят към циганските.
-Е*ал съм ви скапаната, напикана и насрана държава.
Безнаказани убийства, кражби, случаи на педофилия, професия-безработен,
феномена- самотна социално слаба майка на 23 деца, Това е геноцид и апартейд над българите-
НАКАЗАТЕЛЕН КОДЕКС. Глава четиринадесета. ПРЕСТЪПЛЕНИЯ ПРОТИВ МИРА И ЧОВЕЧЕСТВОТО
Раздел III Унищожаване на групи от населението (геноцид) и апартейд
(загл. доп.,ДВ,бр.95 от 1975 г.) Чл.416. Чл.417.
Аз не съм съгласен с провеждането на политика на АПАРТЕЙД над мен и за това ви моля да ме признаете за ЦИГАНИН!
И ВСИЧКО ДА БЪДЕ КАКТО ДО СЕГА Е БИЛО- БЕЗНАКАЗАНО и ТОЛЕРИРАНО ОТ ВАС!
С НАЙ- ГОЛЯМО УВАЖЕНИЕ
Димитрина Веселинова

Копнато от: botevgrad.com :roll:
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: НЕ на "Циганите на сапун"!

Мнениеот Lord » 27 Сеп 2011, 19:57

НМД: Децата не бива да живеят в свят, разделян от етническа омраза

Национална мрежа за децата излезе с официална декларация за случващото се след трагедията в село Катуница.

Ето какво гласи документът, изпратен до редакцията ни:

Ние от Национална мрежа за децата бихме искали да изразим своето притеснение от растящата етническа нетолерантност по повод на трагичните събития в с. Катуница. Там за съжаление едни деца загинаха, а днес други деца и млади хора скандират омразни думи и извършват противообществени действия, провокирани от амбициите на възрастните.

Днес е по-важно от всякога ние, възрастните, да поемем отговорност за това, което се случва в страната и като разумни и цивилизовани граждани да го обясним на децата си. Ако продължаваме да насаждаме етническа омраза, намекваме или говорим с пренебрежение към една група хора и възхваляваме друга, ние продължаваме да нехаем за въпроси, които българският политически елит пренебрегваше десетилетия наред.

Още от самото начало на конфликта в Катуница стана ясно, че той не е основан на етнически различия, а на недоволството на жителите на селото (без значение от техния етнос) от поведението на една конкретна фамилия, която е била толерирана от държавни институции. Нарастващото насилие между българи и роми силно ни обезпокоява и по тази причина бихме искали да апелираме към всички институции, професионалисти, общественици, медии, формални и неформални организации да се въздържат от негативни коментари от етническо естество. Обобщения от подобен тип не само създават изкривен и нереален образ на случилото се, но и носят излишно напрежение в и без друго нелеката етническа обстановка в България.

Така в дългосрочен план едни от най-потърпевшите в подобна ситуация се оказват българските деца, на които все по-често ще се налага да растат в свят, белязан от етническа нетърпимост и разделение. Днес децата в българската и ромската общност са подложени на безпрецедентен натиск от случващото се. Именно за това ние настояваме в конкретната ситуация Министерство на образованието, младежта и науката незабавно да излезе със специални инструкции към учителите какви послания да бъдат отправени към децата относно ситуацията в Катуница. Само така ще се гарантира, че учениците ще могат да изградят критично и балансирано мнение, а няма да бъдат подвеждани от опитите за изкуствено насаждане на етническа нетърпимост от определени кръгове.

В дългосрочен план апелираме към МОМН да разработи и приложи специална образователна програма, насочена към засилване на диалога и повишаване на етническата толерантност на нашите деца.

Още един път ние остро осъждаме поведението на всички, които подклаждат етническата нестабилност в страната и разчитаме държавните институции да поемат своята отговорност. Нека днес бъдем умни, а утре мъдри, така както гласи една китайска поговорка: „Умният решава проблема. Мъдрият го предвижда!”

http://society.actualno.com/news_361877.html
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: НЕ на "Циганите на сапун"!

Мнениеот SFS » 27 Сеп 2011, 21:55

Нима забравихте едно време, че пускахте танковете и срещу циганите....какви промени, какви последни 20 години....проблемите не са от сега...те са си от управлението ви другари - преди и сега...
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: НЕ на "Циганите на сапун"!

Мнениеот Lord » 27 Сеп 2011, 21:58

SFS написа:Нима забравихте едно време, че пускахте танковете и срещу циганите....какви промени, какви последни 20 години....проблемите не са от сега...те са си от управлението ви другари - преди и сега...



Това към кого Стони, че аз и днес бях сред цигани, пихме кафе, лафихме за безработица, мързел и други битовизми, но нямаше никакво напрежение, въпреки, че те са 75% от населението в населеното място?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: НЕ на "Циганите на сапун"!

Мнениеот SFS » 27 Сеп 2011, 22:07

Той няма да издържи и сам ще се обади...само почакай малко :lol:
Ревизор - Одитор

"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".
Аватар
SFS
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1307
Регистриран на: 30 Авг 2009, 17:26
Местоположение: Земята,С.Америка,Канада, Квебек,Монтреал, Ласал H8R 2Z4

Re: НЕ на "Циганите на сапун"!

Мнениеот Лъчезар Серафимов » 27 Сеп 2011, 22:10

Колеги, като ям ... бъдете здрави.
Не става на въпрос, за цита на Стони.
Предупредих...
Аватар
Лъчезар Серафимов
MASTER
 
Мнения: 1164
Регистриран на: 17 Апр 2010, 01:59

ПредишнаСледваща

Назад към В днешната преса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта