НЕ на "Циганите на сапун"!

Преса и коментари

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: НЕ на "Циганите на сапун"!

Мнениеот MaverickBg » 05 Окт 2011, 22:45

BARETATA написа:pipi , да де , ама за тях все има едно - " Недейте , бедни са , от малцинствата са , няма какво да ядат " . Аз да Ви питам, че е пълно с българи , които са си загубили душата,защото не могат да вържат двата края . Винаги строги , но справедливи , а не толерантни към една маса,тормозеща всички,дори и самите себе си .

Съгласен съм с колегата. И освен това според мен не е редно да се сравняват престъпността при циганите и както по - горе се спомена някой бял чичко паричко, който си развява коня и никой копче не може да му каже.
В първия случай говорим за масови прояви от една определена общност малцинство, което е много толерирано и според мен е от най - големите проблеми на държавата. В другия случай става въпрос, който принципно може да се реши, но именно тук идва финансовата част, която се явява същината на проблема.
По - добре да мълчиш и да изглеждаш като идиот, отколкото да проговориш и разсееш всички съмнения.
Аватар
MaverickBg
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 250
Регистриран на: 17 Авг 2011, 20:08
Местоположение: Варна

Re: НЕ на "Циганите на сапун"!

Мнениеот luiz » 06 Окт 2011, 13:50

Не е мой проблем, че циганите са гладни, мръсни и неуки. Както могат да поставят изисквания за нас за да ни приемат в Европейски съюз, така си мисля, че и ние можем да поставим изисквания към гетата за да не тровят живота и ежедневието ни. Вярно е, че ни е изкривено мисленето, чуем ли за циганин, по презумпция очакваме да е склонен към кражба и измама, ама нима е неоснователно?! Самата циганска общност е заинтересована да изтрие лошото впечатление, което се е натрупало с годините - ми да действат - аз пък съм абсолютно против извън страната ми да имат за българин някакъв циганин, излязъл да краде, мами и да се възползва от социалните придобивки на друга страна и с това да скверни представата за нацията ни. Не желая детето ми, което е отишло да учи или работи навън, да бъде приравнявано към подобна паплач. Никого няма да правя на сапун, никого няма да нараня, не ми е по силите да им реша проблемите, но не съм длъжна да ги търпя и толерирам, още повече, че те не са затихващо явление, проблемите с тях тепърва предстоят с темповете, с които се роят.
luiz
Нов
Нов
 
Мнения: 14
Регистриран на: 19 Апр 2011, 18:26

Re: НЕ на "Циганите на сапун"!

Мнениеот avitohol » 06 Окт 2011, 17:12

luiz написа:Никого няма да правя на сапун, никого няма да нараня, не ми е по силите да им реша проблемите, но не съм длъжна да ги търпя и толерирам, още повече, че те не са затихващо явление, проблемите с тях тепърва предстоят с темповете, с които се роят.


Какво да кажеш, право в 10-ката. ;) Луиз очевидно има преки , дългогодишни и ежедневни наблюдения отблизо върху "чаветата" и знае много добре на какво са способни.
Срам ме е децата да реагират, а ние да се правим на взели се на сериозно либерално-европейски "толерасти".
avitohol
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 409
Регистриран на: 25 Дек 2009, 00:25

Re: НЕ на "Циганите на сапун"!

Мнениеот MaverickBg » 22 Окт 2011, 11:02

Толерантност, толерантност, това е ключа към успеха с тях . :D

http://vbox7.com/play:170682b354
По - добре да мълчиш и да изглеждаш като идиот, отколкото да проговориш и разсееш всички съмнения.
Аватар
MaverickBg
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 250
Регистриран на: 17 Авг 2011, 20:08
Местоположение: Варна

Re: Циганите

Мнениеот clearly » 20 Мар 2012, 19:04

По скоро документалният филм не трябва да се казва,,Хотел Рай'' а ,,Ужас без край''...>>>> http://www.dokumentalni.com/?p=1760#.T2 ... U.facebook
На база на видяното си задавам въпрос към съфорумците ,а именно тия новите блокове които ще им строят http://www.dnes.bg/stranata/2012/03/20/ ... height=298 след някоя година ,дали няма и те да приличат на блок 20 от филма???И докога ще се наливат милиони ,в хора които просто не искат да се интегрират???
Аватар
clearly
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 715
Регистриран на: 01 Яну 2012, 19:08

Re: Циганите

Мнениеот Lord » 20 Мар 2012, 21:02

clearly написа:По скоро документалният филм не трябва да се казва,,Хотел Рай'' а ,,Ужас без край''...>>>> http://www.dokumentalni.com/?p=1760#.T2 ... U.facebook
На база на видяното си задавам въпрос към съфорумците ,а именно тия новите блокове които ще им строят http://www.dnes.bg/stranata/2012/03/20/ ... height=298 след някоя година ,дали няма и те да приличат на блок 20 от филма???И докога ще се наливат милиони ,в хора които просто не искат да се интегрират???


И си права, и не си. Самият факт, че те от номадско племе, обитаващо палаткови лагери, премествани съобразно годишното време се превърнаха в относително постоянно пребиваващи фамилии в дадено населено място е вид интегриране. Но! Не е възможно циганите да бъдат интегрирани в смисъла, който се влага в разните му "Стратегии", и европейски, и нашенски, а и не е нужно, според мен. Това са племена свободолюбиви, със силно развито чувство за неприкосновеност, но и със собствена правда, а и доста жестоко "вътрешно правораздаване".
Едно време /недалечно/, когато изграждат Улан Батор, като Столица на Монголия започват принудително да настаняват семейства в апартаменти в жилищни блокове. В един момент хората чупят и унищожават всички вътрешни стени в панелката, за да могат да си разпънат семейната юрта. С други думи - насила хубост не става. ;)

А и дали наистина искаме да ги интегрираме? По време на "развития социализъм" циганин на площада съвсем рядко се срещаше, по селата всички те /изключая клептоманите/ доста съвестно работеха с мотиките в АПК-тата, получаваха добро възнаграждение, децата им посещаваха училище поне до 8 клас, но повечето получаваха и средно.
Сега така ли е?! Като изключим т.н. временна заетост, т.е. имитиращи премитане сутрин пепела и НАШИТЕ фасове по улиците и тротоарите, под строгия взор на нещастен служител на съответната община, демонстриращ изключителна загриженост към упражняваната дейност.

И още: големи разбирачи сме колко са крадливи циганите и е редно да ги интегрираме /разбирай претопим, ликвидираме/ в съвременното общество, но недай Боже нашето злато, нашето дете /внуче/ да бъде поставено на един чин с циганче и изведнъж надаваме вой до небесата! Веднага се търсят връзки, политически или други позиции към директор или класен с възмущението "Ама как е възможно това?!".

Защо изписах толкова по темата - ами щото се правим на по-католици от Папата, затова! :evil:


П.П. Аз съм последния, който би защитавал и оправдавал противоправни или направо престъпни деяния извършени от цигани, напротив там трябва да сме безкомпромисни, както към всеки български гражданин, извършил подобни неща. Надявам се да съм бил ясен. 8-)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: НЕ на "Циганите на сапун"!

Мнениеот clearly » 21 Мар 2012, 16:57

Лорд напълно съм съгласна с товята гледна точка.Като допълнение те крадят надребно ,ама и организациите им , не остават по -долу от тях .Видно от новината тук http://www.novini.bg/news/56323-%D0%BF% ... D0%B5.html Между -другото баш шеф на тая ,,Декада на ромското включване''е Цветанов.Та той не може ли да следи изкъсо ,дали парите отиват по предназначение???
Аватар
clearly
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 715
Регистриран на: 01 Яну 2012, 19:08

Re: НЕ на "Циганите на сапун"!

Мнениеот clearly » 25 Апр 2012, 09:29

Съдът в Страсбург ни забрани да изселваме циганиСпоред съда жилищата на ромските семейства са техен "дом", защото те са ги обитавали в продължение на много години и е без значение, че това е незаконно по смисъла на българското законодателство http://www.novini.bg/news/62532-%D1%81% ... 8.html.....Браво !! Значи съдът в Страсбург отсъжда, че нещо, дори и да е незаконно, ще трябва да го търпим !Ми не е ли по-лесно да заиграят тоягите, което също е незаконно, но тогава циганите ще ги търпят. ;)
Аватар
clearly
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 715
Регистриран на: 01 Яну 2012, 19:08

Re: НЕ на "Циганите на сапун"!

Мнениеот BARETATA » 25 Апр 2012, 09:58

Въобще Страсбург мен не ме бърка , я елате Вие от този съд , да видите това " племе " какво прави из цяла България.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: НЕ на "Циганите на сапун"!

Мнениеот Хела » 25 Апр 2012, 12:22

BARETATA написа:... я елате Вие от този съд , да видите това " племе " какво прави из цяла България.

Те, всички, много добре знаят, не се съмнявай! Защо , мислите, ги дават всички тези помощи и европари за циганите? Защо четем сега и тази статия? Защо всякакви там комисии за права и дискриминации скачат като ужилени и за всичко ни дишат във врата? Първоначално евроидеята беше, че циганите са общи. Да, хубаво! Ама след джумбиша във Франция, Европа още по-осезаемо започна да ни размахва пръст, защото си умира от страх да не плъзнат навсякъде и напълно осъзна, че няма такова животно "интеграция". Но важното е да ни се втълпява и да вярваме, че това е възможно. Затова се дава мило и драго на циганите да им уйдисва в родната им България и да нямат причини да я напускат и да развалят бялото, напарфюмирано и подредено еврообщество.
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

ПредишнаСледваща

Назад към В днешната преса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта