За случилото се в Созопол...

Преса и коментари

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: За случилото се в Созопол...

Мнениеот Хела » 01 Сеп 2011, 12:10

kkarakashev написа:Янев обясни, че подчинените му не били длъжни да влизат в ролята на спасители.[/b] „Имало е и местни, които се занимават с вадене на миди. Те не са скочили", коментира той.

Някой би ли обяснил точно тази реплика в червено! :evil:


Евала на тоя началник, че е защитил полицаите си! Браво! Абсолютно прав! Жалко е, Каракашев, че не можеш да го разбереш, а още по-жалкото е, че хич не си самотен в това си неразбиране!
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: За случилото се в Созопол...

Мнениеот slaron » 01 Сеп 2011, 13:14

Лорд, не присъждам вината за тая нелепа смърт никому! Не бих могла, все пак не съм професионалист. Баретата е по присъдите:"... има си производство, който е виновен - да гори!"
Идеята за "живата верига" ми изникна спонтанно, не твърдя, че е удачна в случая... Но все още си мисля, че сигурно е имало още много начини да се направи нещо според обстановката, все пак това е време от 20 минути...
С коментарите си по темата бях дотук! Пожелавам спокойни сънища на всички очевидци!
Няма бивши ченгета...
http://vbox7.com/play:2f27141b
Аватар
slaron
MASTER
 
Мнения: 2655
Регистриран на: 21 Авг 2009, 15:41
Местоположение: София

Re: За случилото се в Созопол...

Мнениеот osata » 01 Сеп 2011, 19:27

Хела написа:
kkarakashev написа:Янев обясни, че подчинените му не били длъжни да влизат в ролята на спасители.[/b] „Имало е и местни, които се занимават с вадене на миди. Те не са скочили", коментира той.

Някой би ли обяснил точно тази реплика в червено! :evil:


Евала на тоя началник, че е защитил полицаите си! Браво! Абсолютно прав! Жалко е, Каракашев, че не можеш да го разбереш, а още по-жалкото е, че хич не си самотен в това си неразбиране!


А аз си мисля, че думите в червено не е трябвало да ги казва. Просто защото се прочитат и осмислят по особен начин от "раздразнената" публика, която е подготвена с новината "полицаите стояха и пушиха цигари, докато момиченцето не се удави". Просто трябваше малко по-заобиколно да го каже или да отклони въпросите, докато не се установи наистина кой кога дошъл, какво гледал, пушил и т.н.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: За случилото се в Созопол...

Мнениеот Хела » 01 Сеп 2011, 20:01

Ама иначе е прав, нали?
И докога да щадим "публиката"? То заради такова криворазбрано щадене все вие сте и' виновни на "публиката". Полицаят не е длъжен да скочи и точка! Кво да го заобикаляме. Все пак човекът е началник РУП, не политик, та да замазва. Аз затова споменах за неразбирането.
ПП: Вчера четох новина как две момичета паднали от някъв балкон в НДК /без сериозни наранявания са/. Веднага си казах: Абе полицията е виновна! По-точно районният инспектор! ;) Вярвам, разбираш иронията ми.
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: За случилото се в Созопол...

Мнениеот Lord » 01 Сеп 2011, 21:01

osata написа:
Хела написа:
kkarakashev написа:Янев обясни, че подчинените му не били длъжни да влизат в ролята на спасители.[/b] „Имало е и местни, които се занимават с вадене на миди. Те не са скочили", коментира той.

Някой би ли обяснил точно тази реплика в червено! :evil:


Евала на тоя началник, че е защитил полицаите си!


А аз си мисля, че думите в червено не е трябвало да ги казва.


И правино си мислиш, факт!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: За случилото се в Созопол...

Мнениеот osata » 01 Сеп 2011, 23:03

Хела написа:Ама иначе е прав, нали?
И докога да щадим "публиката"? То заради такова криворазбрано щадене все вие сте и' виновни на "публиката". Полицаят не е длъжен да скочи и точка! Кво да го заобикаляме. Все пак човекът е началник РУП, не политик, та да замазва. Аз затова споменах за неразбирането.
ПП: Вчера четох новина как две момичета паднали от някъв балкон в НДК /без сериозни наранявания са/. Веднага си казах: Абе полицията е виновна! По-точно районният инспектор! ;) Вярвам, разбираш иронията ми.

Не ми се спори. Ако не се лъжа, служител на МВР ( дори и началник на РУП ) може да дава изявление/интервю пред медиите само след съгласуване с Пресцентър на МВР или разрешение от Директор според мястото, в което служи. Причината вероятно е за да се възпрепятства "кофти изказване" или "неволно изпускане на информация".
В случая продължавам да изказвам личното си мнение, че това в червеното не е трябвало да го казва по този начин. Естествено, че ако не могат да плуват, че ако не са добри плувци, че е имало огромни вълни, мъртво вълнение и т.н., че след анализ на риска.... Но не можеш да излезеш и кажеш "не са длъжни да влизат в ролята на спасители". Защото в ЗМВР чл.6 (ако не бъркам) пише, че служителите на МВР опазват здравето и живота на гражданите. По какъв начин и при какви условия, не е написано в закона, но именно защото едно изречение може да се тълкува много, по-добре да не го казваш.
В случая обаче се пропуска момента, че дори и 10 отговорника да има, беля може да стане. Даваш си детето на "професионалисти", и не знаеш докато те си пият кафето какво може да се случи. И никой не пита учителите къде са били в този момент, а питат каква марка цигари е пушил полицаят.
Ако питате бабите от квартала, ще ви кажат как готвачът който не може да плува е влязъл в морето и извадил децата, а полицаите стояли и пушели цигари. Интерпретации хиляди.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: За случилото се в Созопол...

Мнениеот kkarakashev » 02 Сеп 2011, 08:43

Хела написа:
kkarakashev написа:Янев обясни, че подчинените му не били длъжни да влизат в ролята на спасители.[/b] „Имало е и местни, които се занимават с вадене на миди. Те не са скочили", коментира той.

Някой би ли обяснил точно тази реплика в червено! :evil:


Евала на тоя началник, че е защитил полицаите си! Браво! Абсолютно прав! Жалко е, Каракашев, че не можеш да го разбереш, а още по-жалкото е, че хич не си самотен в това си неразбиране!

Хела, по този начин казано как ти звучи? Ако това да влизат в ролята на спасители НЕ СА ДЛЪЖНИ, какво са ДЛЪЖНИ?
Според мен 20 мин. са доста време.Ако на някой от "публиката" не му е дошло на ум за средство за спасяване то:
1- За 20 мин. би дошла пожарна, в която 100% трябва да има въжета.
2- За 20мин. все от някъде можеше да се намери с което да се достигне до детето (в кое да е заведение все нещо може да се използва)
3- Все си мисля (и предполагам все греша), че е нормално в държава, която има морска граница да има няколко хеликоптера, който да са пригодени за спасителна дейност, а не да се ползват такива на морска администрация или гранична полиция.
п.с. Лично мен никой не може да ме убеди, че за 20 минути няма как да се намери начин това дате да се спаси. :!: :!: :!:

Хела, другото което ми направи грозно впечатление е това, че началникът им (не съм сигурен кой даде интервюто) каза, че основна причина е , че служителите са от вътрешността на страната и са помощни за сезона. Да речем аз и ти сме полицай и сме в Созопол на помощ на "колегите". Качваме се в колата и из района. Получава се съобщение за скандал на ул"бля-бля" 6. Аде кажи ми как ти или аз ще е намерим тази улица като не сме от Созопол. Карта ли ще разгъваме, помощ от публиката ли ще е или обади се на приятел. Смешно е това обяснение за "колегите са от вътрешността на страната"
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: За случилото се в Созопол...

Мнениеот Хела » 02 Сеп 2011, 09:44

osata написа:Не ми се спори. Ако не се лъжа, служител на МВР ( дори и началник на РУП ) може да дава изявление/интервю пред медиите само след съгласуване с Пресцентър на МВР или разрешение от Директор според мястото, в което служи. Причината вероятно е за да се възпрепятства "кофти изказване" или "неволно изпускане на информация".
В случая продължавам да изказвам личното си мнение, че това в червеното не е трябвало да го казва по този начин. Естествено, че ако не могат да плуват, че ако не са добри плувци, че е имало огромни вълни, мъртво вълнение и т.н., че след анализ на риска.... Но не можеш да излезеш и кажеш "не са длъжни да влизат в ролята на спасители". Защото в ЗМВР чл.6 (ако не бъркам) пише, че служителите на МВР опазват здравето и живота на гражданите. По какъв начин и при какви условия, не е написано в закона, но именно защото едно изречение може да се тълкува много, по-добре да не го казваш.
В случая обаче се пропуска момента, че дори и 10 отговорника да има, беля може да стане. Даваш си детето на "професионалисти", и не знаеш докато те си пият кафето какво може да се случи. И никой не пита учителите къде са били в този момент, а питат каква марка цигари е пушил полицаят.
Ако питате бабите от квартала, ще ви кажат как готвачът който не може да плува е влязъл в морето и извадил децата, а полицаите стояли и пушели цигари. Интерпретации хиляди.


Уважавам личното ти мнение и благодаря, най-малкото защото се аргументираш, а не просто да кажеш най-категорично „факт” и нищо повече. Само че жалко, че не ти се спори, щото, аз като обикновен гражданин, намирам въпроса за много важен и сега оставам с грешния извод, че за да няма възмутени лелки по телевизията и надъхани каракашевци по форумите, истината трябва да се заобикаля, а най-добре и премълчава. То оттам следват хилядите интерпретации, щото никой не смее да каже твърдо и ясно нещата и да затвори веднъж за винаги тая народна паст. Намирам изказването на началника за най-нормалното нещо на света, но му се зарадвах искрено, защото почти не се случват такива неща тук, вие не сте свикнали някой да ви защити и затова ви изглежда нередно.
И аз изказвам личното си мнение, мнение на човек, който за случки като в Созопол не търси виновни, а си казва просто “shit happens”.
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: За случилото се в Созопол...

Мнениеот BLACKJ » 02 Сеп 2011, 10:37

Най-напред и с малко закъснение - Искрени съболезнования на родителите и роднините,на загиналото дете - вярвайте ми - знам какво е!
В подкрепа на казаното до тук от Хела,ще си позволя да кажа само няколко думи,а който както иска така да ме разбира - ОМРЪЗНА МИ!!!-постоянно някой да ми казва че - Полицаите е трябвало да скочат в морето!Полицаите не са предвидили,че някой ще скочи от 20-тия етаж и те не са се хвърлили и те подире му.Полицаите е трябвало да отидат,да потупат някой по гърба,който се е задавил в къщи докато се е хранел!Полицаите трябва да отидат и да разгонят кравите,козите и овцете и всичкия добитък разкарващ се по пътя...и още какво ли не - не искам да изброявам простотиите,с които занимават ОРГАНИТЕ НА РЕДА - разбирай ПОЛИЦИЯТА. ДА Какарашев,аз може би щях да скоча,ако бях там,защото плувам горе-долу сносно.Били запалили цигари - БАСИЙ престъплението,мчи аз викам,що пък и дишаха в този момент а?Според мене не трябваше и да дишат - просто се чудя как журналистите не се сетиха за това,но обещавам имам доста познати от тези среди,ще им подхвърля идеята.Жалко е,че някой "външен",като Хела трябва да ни отваря очите.Явно нищо не сме научили и нищо не се е случвало през тези години - Задавайте си въпроса "До кога ще мълчим и ще разрешаваме да ни тъпчат?" поне на ум - жалко е и ме е срам,че трябва да казвам неща,които са очевадни.Кажете ми - редно ли е някой да се прави на Супермен,когато явно не е такъв?
"Живей Днес,защото Вчера няма да се върне,а Утре може и да няма!!!"
НЕ СЪМ ОТ ВЧЕРА!!!

http://www.vbox7.com/play:9fb723f4 - в памет на загиналите колеги
ОЧАРОВАНИЕТО ОТ ЗНАНИЕТО Е В НЕЗНАНИЕТО!!!
Аватар
BLACKJ
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 289
Регистриран на: 22 Авг 2009, 16:28
Местоположение: Щ+Щ

Re: За случилото се в Созопол...

Мнениеот dsuzunov » 02 Сеп 2011, 14:33

Този понеделник, по време на оглед на местопроизшествие, единият от потърпевшите, получи инфаркт и почина.
Пред очите ми и почти в ръцете ми.
Бяхме в планината, в едно обрасло с храсти дере, без никакво покритие на телефоните.
Признавам, че се паникьосах, и то не за друго, а защото гледах как човека си отива, а аз не можех нищо да направя. Даже и помощ не можехме да извикаме.
През очите ми /обектива/ са минали поне 1000 /хиляда/ трупа, но тази смърт ще я запомня.
Защото гледах, а не можех нищо да направя.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към В днешната преса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта