За случилото се в Созопол...

Преса и коментари

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: За случилото се в Созопол...

Мнениеот osata » 02 Сеп 2011, 18:12

dsuzunov написа:Този понеделник, по време на оглед на местопроизшествие, единият от потърпевшите, получи инфаркт и почина.
Пред очите ми и почти в ръцете ми.
Бяхме в планината, в едно обрасло с храсти дере, без никакво покритие на телефоните.
Признавам, че се паникьосах, и то не за друго, а защото гледах как човека си отива, а аз не можех нищо да направя. Даже и помощ не можехме да извикаме.
През очите ми /обектива/ са минали поне 1000 /хиляда/ трупа, но тази смърт ще я запомня.
Защото гледах, а не можех нищо да направя.


Коренно различна, но сравнително еквивалентна ситуация с тази от заглавието на темата.
Хела, не ми се спори, защото трябва да пиша стотици редове с примери и варианти. А за някои неща мястото не им е за публичен форум.
Пак го казвам - в една ситуация може да станеш и герой, може и да те осъдят, а може и да загинеш. Всичко става за секунди.
Ето днес гледах по новините за починал след катастрофа полицай, който има застраховка живот, но тъй като причината за ПТП била несъобразена скорост не изплащат застраховката. Хайде да приемем, че човека е карал с 90км/час извънграда, някой е излязъл насреща му, той е свил да избегне челен удар, избегнал е удара но е излязъл от пътя и след преобръщане и удар е загинал. Другият е избягал и.... и какво се оказва, че полицаят е спасил живота на виновния за ПТП-то, но така се получава, че всъщност той е самокатастрофирал ( поради липса на свидетели ), а при такива случаи винаги се поставя "диагноза" несъобразена с пътните условия скорост. Ето как за 1-2 секунди всичко се преобръща.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: За случилото се в Созопол...

Мнениеот Хела » 03 Сеп 2011, 12:35

Ми не знам защо ми даваш примери, при все че въпросът в темата е конкретен: длъжен ли е полицаят да скочи в бурното море да спасява човек.
Този полицай, който е катастрофирал така нелепо едва ли в последният си миг е мислил, че спасява живота на отсрешния водач и затова да е гледал да избегне удара. Не. Искал е да спаси себе си, но малшанс, за съжаление. В такива моменти инстинктът за самосъхранеие е по-силен от разума, поне повечето сме наясно. Тъй че според мен не излиза, че е спасил живота на другия, макар това да е факт.
Както и да е, да се върна на темата... Споменаваш член от закона ви – полицаят е длъжен да опазва живота и здравето на бля-бля. Ами имало е и линейка на мястото в Созопол. Защо никой на каза на лекаря да скача в морето? Нали и той има същите задължения? Въпросът е защо само и единствено от вас се очаква подобно нещо. Защото акцентът тук е, че полицаите не са направили нищо, като под “Нищо” се визира конкретно това, че не са скочили в морето. А това дали са извикали било катери, било скутери, било ГЗ и изобщо адекватна помощ, не важи. Е, аз знам защо се получава така – защото е пълно с началници, дето ги е страх да кажат, че подчинените им не са жертвени агнета и смятат за в реда на нещата да позволят на дебелите възмутени лелки да хвърлят вината върху тях. Преди си мислех, че това се прави, за да се избегне известно напрежение сред плебса, ама си счупих главата да се чудя на кой му пука от това по дяволите, затова не виждам друга причина освен мижитурство.

kkarakashev написа: Да речем аз и ти сме полицай и сме в Созопол .....

Каракашев, на теб мога да отговоря само това и то изчерпва всичко:
Слава Богу, че не сме!!!
Защото щях да се застрелям със собствения си пистолет, че са ми сложили теб за партньор. Изображение

BLACKJ, РЕСПЕКТ!
Аватар
Хела
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 376
Регистриран на: 01 Дек 2009, 17:33
Местоположение: между редовете

Re: За случилото се в Созопол...

Мнениеот BLACKJ » 03 Сеп 2011, 15:40

dsuzunov ,само се моля брат - дано не си пушил :!: Срещите със смъртта при нас са различни,а и не всеки се е "срещал" с нея /не го и пожелавам на никой/Вчера имаше интервю с най-близкото момиче,приятелка на удавилото се,та на въпросите,на журналистката то отговори много добре - "....дори видях как полицаите бяха запалили цигари...";"...дори и в този момент не мога да си спомня името на,човека,който ме спаси..." - брееее учуден съм на този факт - да не запомня кой ми е спасил живота,но за сметка на това пък изпадайки в ужас от мисълта,че това са последните мигове от живота ми - виждам как полицаите пушат цигари - тцъ тцъ тцъ тцъ...всеки,който се е срещнал в живота си със смъртта,не може да бъде равнодушен,колкото и "корав" да изглежда,защото то е заложено в нас.И много се извинявам,но всеки изправил се пред дилемата "Да бъда или да не бъда",когато има шанс да размисли,по - добре да го направи,отколкото да се хвърли напред с главата и много моля - НЕ упреквайте колегите в случая - те нямат вина!Да Какарашев,може би имат вина за това,че не са се разтичали,поне да потърсят други начини и средства,но питам ЗАЩО ПОЛИЦАИТЕ ИЗПЪКНАХА С ПРИПИСАНАТА ИМ ВИНА :?: :?: :?: и защо един човек осмелил се да ги защити поне мъничко,едва ли не е обвиняван редом с тях - МИСЛЕТЕ преди да приказвате и действате.Все пак,ако няма нищо в кутиите отгоре на раменете ни,значи не ставаме за работата,която работим - не бива да бъдем роботи...
"Живей Днес,защото Вчера няма да се върне,а Утре може и да няма!!!"
НЕ СЪМ ОТ ВЧЕРА!!!

http://www.vbox7.com/play:9fb723f4 - в памет на загиналите колеги
ОЧАРОВАНИЕТО ОТ ЗНАНИЕТО Е В НЕЗНАНИЕТО!!!
Аватар
BLACKJ
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 289
Регистриран на: 22 Авг 2009, 16:28
Местоположение: Щ+Щ

Re: За случилото се в Созопол...

Мнениеот spoon » 03 Сеп 2011, 15:58

В България стане ли нещастен случай или просто инцидент с тинейджър - винаги са виновни само полицаите и учителите, но никога семейството, приятелите и обществото.
spoon
Полицай
Полицай
 
Мнения: 161
Регистриран на: 12 Авг 2011, 19:52

Re: За случилото се в Созопол...

Мнениеот BLACKJ » 06 Сеп 2011, 14:07

В същия ред на мисли - преди около 6 години,бях дежурен и ме пращат да присъствам на оглед /правеха ги все още следователите/на тежко ПТП.При отиването ми гледката беше направо покъртителна - трима души буквално разпилени по пътя,две смазани до неузнаваемост леки коли,човек в едната,който не можехме да извадим по никакъв начин тъй като беше заклещен от смазаната ламарина и чакахме техниката,която да разпъне останките,за да извадим човека,а той през това време умираше и ние не можехме да помогнем по никакъв начин - за съжаление.Когато техниката пристигна,той вече беше починал...когато все пак разпънаха и срязаха ламарините се оказа,че парче от едната греда на а-ла беше пробола гръдния кош и дробовете му.И за сведение на всички четящи - тогава пушех - и нищо не можех да направя,но не помня да имаше публикации в пресата,че полицаите са пушили цигари тогава.Сега времената са други...
"Живей Днес,защото Вчера няма да се върне,а Утре може и да няма!!!"
НЕ СЪМ ОТ ВЧЕРА!!!

http://www.vbox7.com/play:9fb723f4 - в памет на загиналите колеги
ОЧАРОВАНИЕТО ОТ ЗНАНИЕТО Е В НЕЗНАНИЕТО!!!
Аватар
BLACKJ
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 289
Регистриран на: 22 Авг 2009, 16:28
Местоположение: Щ+Щ

Предишна

Назад към В днешната преса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта