Случаят " Белнейски "

Преса и коментари

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Случаят " Белнейски "

Мнениеот MaverickBg » 14 Сеп 2011, 17:21

slaron написа:Някак си... не съм убедена, че е той. :roll:


Аз също не съм убеден. Тоя ми изглежда на идеалния нагласен виновник .... дано да лъжа ...
По - добре да мълчиш и да изглеждаш като идиот, отколкото да проговориш и разсееш всички съмнения.
Аватар
MaverickBg
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 250
Регистриран на: 17 Авг 2011, 20:08
Местоположение: Варна

Re: Случаят " Белнейски "

Мнениеот clearly » 05 Апр 2012, 15:18

Делото ,,Белнейски ''- продължава да смърди отвсякъде.Очевадно е че има и други замесени освен Лазар Колев и можем с основание да предполагаме че не са случайни хора. И колко години още ще им трябват на разследващите, ясно е че и те нямат желание да разкрият другите съучастници..Ето днес има обрат.След осъдителни присъди на две инстанции за Лазар Колев, семейство Белнейски поиска делото да бъде върнато на първа инстанция, за да се намерят всички виновници за жестокото убийство.
видео 1 > http://tv7.bg/news/society/7867412.html
видео 2> http://tv7.bg/dobro-utro/news/7867922.html
Аватар
clearly
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 715
Регистриран на: 01 Яну 2012, 19:08

Re: Случаят " Белнейски "

Мнениеот clearly » 05 Апр 2012, 15:25

В прокуратурата няма информация за събрани доказателства, уличаващи и други хора в убийството на сестри Белнейски
05 април 2012 | 10:11 / Агенция "Фокус" / Съдебна власт
Пловдив. В прокуратурата няма информация да са събрани доказателства, уличаващи и други хора в убийството на сестри Белнейски. Това съобщи за Радио „Фокус”-Пловдив апелативният прокурор Румен Боев, наблюдаващ делото за убийството от самото начало. Прокурор Боев каза, че други доказателства те не са събирали на този етап, няма и как да се събират, тъй като делото е в съдебна фаза. Въпросът ще се преценява от Върховния касационен съд. Съставът е казал, че ще се произнесе в срок. Моето становище лично е такова, каквото съм го изразил в пледоариите, добави прокурорът. Истината е сериозна, нито пък Фани Белнейска има някаква информация, каза прокурорът. По повод изказването на майката на момичетата днес по една от телевизиите, че Жоро Стоицев, тогавашният шеф на РДВР-Пазарджик, е съобщил на семейството, че има още двама съучастници в убийството, Боев каза, че това е несериозно. Стоицев вече не е никакъв по това дело, каза Боев и добави, че е трябвало да ги намери другите двама, ако ги има, тогава, когато е бил шеф на полицията. По мнението на наблюдаващия апелативен прокурор сега ще се спекулира с имената на много хора, които са работили по това дело, а те са няколкостотин. Прокурор Боев бе категоричен, че до момента не са събрани доказателства, уличаващи и други хора в убийството. Няма такива доказателства, които да са му докладвани. Делото е при следователя Мартински, който естествено продължава да работи по него.
По отношение искането на родителите на убитите момичета за връщане на делото за доразследване, прокурор Боев каза, че не знае под каква форма е поискано, тъй като те не са били представлявани от защитника си, но това е без значение. Всеки си има право впоследствие да си съобщи нещо. Както и Лазар Колев иска да бъде оправдан, добави Боев.
Цветана ТОНЧЕВА
Аватар
clearly
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 715
Регистриран на: 01 Яну 2012, 19:08

Re: Случаят " Белнейски "

Мнениеот Basaev » 16 Апр 2012, 22:11

" В един момент Лазар останал с по-голямата сестра Росица, а по-малката - Христина, оставил при неустановено по делото лице - вероятно близък роднина или приятел на подсъдимия.Росица, която била навършила 18 годишна възраст, била девствена. До този момент не била осъществявала полов акт дори с приятеля си " ........... Как стигнаха до извода, че Христина е оставена при неустановено лице, след като няма данни за такова. При такова брутално убийство, още повече когато не е било планирано предварително, и както твърдят магистратите, че Колев е бил пиян, той ги е бил изнасилил уж брутално и двете. В такъв случай няма как да не остави генетичен материал по девойките. Пращаха екпертизи до Англия, Австрия и САЩ и оттам експертите казаха, че не могат да извлекат генетичен профил от друго лице. После се появи някакъв измислен герой от нашите криминалисти - Иван Иванов ако не се лъжа се казваше, та той обяснява, че той го бил извлякъл ( генетичния профил на Явор Колев )..... пълен смях. Само да уточня че Англия даде на света ДНК спиралата и разчете кода, та щом те и другите най-големи експерти в света не могат с техните лаборатотии и апаратури, как така нашия специалист изведнъж успя?... скалъпено дело на 100% Аз за мен съм сигурен че Румен Петков, Жоро Стоицев и Георги Петърнейчев стоят зад това гнусно деяние. Румен Петков често отсядаше на 3-4дневни запои при шефа на пазарджишката полиция. Напили са се като крокодили и са се качили на джипа на Петърнейчев. Карайки с бясна скорост са връхлетяли на момичетата и са ги премазали. Проф. Раданов по неуспорим начин доказа, че двете сестри са били премазани от джип, а след това е направена инсценировка на тяхното изнасилване като са използвани вероятно бирени бутилки. Не след дълго проф. Раданов го намериха " самоубил " се на една катерушка в кв."Иван Вазов ".
В борбата със здравия разум, победата ще бъде наша....
Аватар
Basaev
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 232
Регистриран на: 04 Окт 2010, 00:12

Предишна

Назад към В днешната преса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта