Краят на сагата" Чората "

Преса и коментари

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Краят на сагата" Чората "

Мнениеот Basaev » 09 Юни 2011, 12:41

Как ще коментирате това: http://dnes.dir.bg/news/prisada-politza ... 07465?nt=4
В борбата със здравия разум, победата ще бъде наша....
Аватар
Basaev
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 232
Регистриран на: 04 Окт 2010, 00:12

Re: Краят на сагата" Чората "

Мнениеот BARETATA » 09 Юни 2011, 14:36

БРАВО , ПОЗДРАВЛЕНИЯ , Съдът показа своята прозрачност и истина.Браво :)
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Краят на сагата" Чората "

Мнениеот Basaev » 09 Юни 2011, 14:56

BARETATA написа:БРАВО , ПОЗДРАВЛЕНИЯ , Съдът показа своята прозрачност и истина.Браво :)

Дали щеше да се радваш така ако тези полицаи бяха убили твой близък при полицейска акция? :evil:
В борбата със здравия разум, победата ще бъде наша....
Аватар
Basaev
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 232
Регистриран на: 04 Окт 2010, 00:12

Re: Краят на сагата" Чората "

Мнениеот BARETATA » 09 Юни 2011, 15:06

Basaev,за да бъде убит мой близък от полицаи , значи така е трябвало да стане.Не говори глупости,бъгларските полицаи не са Убийци,една камара време съм в системата и знам за какво става въпрос.Може да има корумпирани ченгета,но убийци няма , а ти влизаш в опасна зона,като защитаваш въобще гражданите,а " Чората " е бил такъв какъвто е бил - за умрелите не се говори нищо . Не се прави на много знаещ и можещ , заповядай в МВР да служиш някъде около 5 - 10 години на тия условия и ще те видя коя песен ще пееш - определено няма да е на В.Маринов - " Нашата полиция ни пази " , а ще си пускаш много често песента на Слави - " Едно ченге ". Престанете,с тия малоумни изказвания за щяло и нещяло...
:evil: :evil: :evil:
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Краят на сагата" Чората "

Мнениеот малкия » 09 Юни 2011, 15:10

Basaev написа:Дали щеше да се радваш така ако тези полицаи бяха убили твой близък при полицейска акция? :evil:


Според Върховния касационен съд тези полицаи не са убили никого. На същото мнение са колегите им от Благоевград, за които присъдата е една добра новина.

Може би се смяташ за по-добре запознат с фактите по делото от съда и от благоевградските колеги?

Лично аз се радвам на оправдателната присъда и поздравявам колегите за това, че след дълги митарства най-накрая бяха оправдани.
Поздравявам и всички колеги, които имаха куража да излязат в Благоевград и в София с баджове, на които беше написано "Полицаите не са убийци" и по този начин да изразят съпричастността и подкрепата си.

Бих те запитал, колега Basaev (ако, разбира се, наистина си колега), би ли задавал такъв въпрос, ако по нещастно стечение на обстоятелствата в ръцете ти умре задържан и бъдеш обвинен в умишлено убийство. Да не дава Господ, разбира се, но все пак...
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Re: Краят на сагата" Чората "

Мнениеот Basaev » 09 Юни 2011, 15:23

Естествено че съм запознат с фактите. До това убийство се стигна след публично подстрекателство от страна на вътрешния министър Румен Петков и министъра на правосъдието Георги Петканов, които препоръчаха на служители от МВР да действат с “всички средства на ръба на закона” и дори “да го прекрачват”. Излиза, че когато е във ваша угода, съда е взел правилното решение.! Все едно слушам Цветанов. Барета, малко по-спокойно го давай. Просто изразявам мнение. Работата на полицаите е не да бият до смърт. Както добре знаеш се доказа че Ангел Димитров изобщо не е оказвал яростна съпротива, както излъгаха висши ченгета. Вечно пияния Румен Петков отначало излъга, че е починал от инфаркт ако си спомняш. Но проф. Раданов каза, че ако не са го били така жестоко е нямало да се стигне до смърт.
А какво ще кажеш за тефтера, който намериха в Чората с цял списък полицейски имена, които са взимали пари назаем от него ? И недей да ме заплашваш!!!

П.П - Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин. - Член 39 от Конституцията на Република България
В борбата със здравия разум, победата ще бъде наша....
Аватар
Basaev
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 232
Регистриран на: 04 Окт 2010, 00:12

Re: Краят на сагата" Чората "

Мнениеот Basaev » 09 Юни 2011, 15:25

малкия написа:

Бих те запитал, колега Basaev (ако, разбира се, наистина си колега), би ли задавал такъв въпрос, ако по нещастно стечение на обстоятелствата в ръцете ти умре задържан и бъдеш обвинен в умишлено убийство. Да не дава Господ, разбира се, но все пак...

Чакай малко сега.( не съм колега ). Защо извърташ нещата. Ако в ръцете ми умре задържан със счупен череп и охлузни рани по лицето, как се нарича това, малък ?
В борбата със здравия разум, победата ще бъде наша....
Аватар
Basaev
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 232
Регистриран на: 04 Окт 2010, 00:12

Re: Краят на сагата" Чората "

Мнениеот BARETATA » 09 Юни 2011, 15:27

Basaev , aко исках да те заплашвам , директно щях да застана очи в очи с теб, не съм безстрашен,а просто съм донякъде принципен и все още имам Чест . Просто, е грозно как се опитваш да провокираш . И не винаги казваме,че ни е Угодно , когато съдът е в наша полза.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Краят на сагата" Чората "

Мнениеот Basaev » 09 Юни 2011, 15:34

BARETATA написа:Basaev , aко исках да те заплашвам , директно щях да застана очи в очи с теб, не съм безстрашен,а просто съм донякъде принципен и все още имам Чест . Просто, е грозно как се опитваш да провокираш . И не винаги казваме,че ни е Угодно , когато съдът е в наша полза.

Не провокирам. Просто исках да видя колко от Вас за обективни. Ти сам каза, че донякъде си принципен. Оттук явно идва и мнението ти за присъдата.
В борбата със здравия разум, победата ще бъде наша....
Аватар
Basaev
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 232
Регистриран на: 04 Окт 2010, 00:12

Re: Краят на сагата" Чората "

Мнениеот малкия » 09 Юни 2011, 16:46

Basaev написа:
малкия написа:

Бих те запитал, колега Basaev (ако, разбира се, наистина си колега), би ли задавал такъв въпрос, ако по нещастно стечение на обстоятелствата в ръцете ти умре задържан и бъдеш обвинен в умишлено убийство. Да не дава Господ, разбира се, но все пак...

Чакай малко сега.( не съм колега ). Защо извърташ нещата. Ако в ръцете ми умре задържан със счупен череп и охлузни рани по лицето, как се нарича това, малък ?


Това, че не си колега, обяснява нещата, но само донякъде.
Не извъртам нещата. Аз не съм виждал черепа на Ангел (Бог да го прости!) след смъртта му. Ти видя ли го? Точно колкото си видял и охлузните рани, предполагам...
И добре цитираш проф. Раданов (Бог да го прости и него!), но да си чувал или чел, че следващата съдебно-медицинска експертиза отхвърли заключенията му?
Ако не си чул за повторната експертиза, как може да твърдиш, че си наясно с фактите?
Ако пък знаеш за нея, но просто я премълчаваш, аз ли извъртам нещата?
_________________________________
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия
Синдикат
Синдикат
 
Мнения: 868
Регистриран на: 29 Авг 2009, 12:47

Следваща

Назад към В днешната преса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта