Полицейска видеотека

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Полицейска видеотека

Мнениеот oto skorzeni » 17 Фев 2011, 01:23

Естонецът беше здравеняк,а и явно не беше добре с главата,в такива случаи си трябва тейзър,или повечко полицаи.
oto skorzeni
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 220
Регистриран на: 02 Фев 2010, 22:52

Re: Полицейска видеотека

Мнениеот BARETATA » 17 Фев 2011, 11:44

oto skorzeni написа:Естонецът беше здравеняк,а и явно не беше добре с главата,в такива случаи си трябва тейзър,или повечко полицаи.


Има логика в думите ти , но все пак въпреки Вниманието и преценката ,че не трябва да се подценява ситуацията , не ми трябва тейзър и повечко полицаи.Две ченгета са достатъчно , както бяха тези.А , това дали не е бил добре с главата , може да го пробваме и ние в подобна ситуация - не че не е пробвано де :D
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: Полицейска видеотека

Мнениеот jim beam » 17 Фев 2011, 13:06

И аз съм на мнение,че действията на полицаите бяха неадекватни.Двамата бяха достатъчни да го свалят на земята обаче те се пазеха повече отколкото трябваше,не взеха решителни мерки и тои ги усети и това му даде сила да вилнее.
Ако ще губиш,бъди сигурен,че ще загубиш борейки се,а не предавайки се!
jim beam
Полицай
Полицай
 
Мнения: 182
Регистриран на: 23 Окт 2009, 12:52

Re: Полицейска видеотека

Мнениеот kkarakashev » 17 Фев 2011, 13:33

Това е Русия все пак , а знаете как и какво е държанието на милиционерите. Преди всичко предпазливост. Поне по клиповете в интернет съм с това убеждение. Не е ОМОН с "рогата" напред ;)
п.с. Мисля , че в България подобна ситуация няма да се случи. Имаше подобен клип пак със буйстващ субект, на който бяха нужни към 10-ина полицай за усмиряването му. Ще го потърся, но не е русия 100%
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Полицейска видеотека

Мнениеот jim beam » 17 Фев 2011, 13:38

Мисля,че е Финландия,но със сигурност не е Русия.
Ако ще губиш,бъди сигурен,че ще загубиш борейки се,а не предавайки се!
jim beam
Полицай
Полицай
 
Мнения: 182
Регистриран на: 23 Окт 2009, 12:52

Re: Полицейска видеотека

Мнениеот kkarakashev » 17 Фев 2011, 13:49

Подобни ситуации:


Втория клип е подобна ситуация - мъж с нож.
http://www.vbox7.com/play:7f4f0694 - В памет на служителите на МВР, загинали при изпълнение на служебният си дълг.
http://www.vbox7.com/play:46376107dc - Химн на гр.Пловдив
Аватар
kkarakashev
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:32
Местоположение: Пловдив

Re: Полицейска видеотека

Мнениеот osata » 17 Фев 2011, 20:06

jim beam написа:Мисля,че е Финландия,но със сигурност не е Русия.


Белгия е, нали и ние копираме от техния модел ;) , може би грешката им беше, че извадиха палките и започнаха леко отстъпление, което наистина му даде сила. А иначе, естонецът си е "яко копеле" както казваме у нас, и не е толкова лесно.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Полицейска видеотека

Мнениеот oto skorzeni » 17 Фев 2011, 21:36

Това е Финландия,ако обърнете внимание полицаите го налагаха през краката,опитваха се да го накарат да легне на земята.Ако искаха да го пребият,лесно щяха да го направят с телескопичните палки,щяха да го бият по главата.Който е използвал такава палка върху човек,знае какви поражения нанася тя.Но това не беше целта им,не искаха да го нараняват.Такива произсшествия не са често явление във Финландия,а и ставаше въпрос за банално административно нарушение все пак.
oto skorzeni
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 220
Регистриран на: 02 Фев 2010, 22:52

Re: Полицейска видеотека

Мнениеот osata » 17 Фев 2011, 22:07

Да, Финландия е, то си пише, ама... аз останах с впечатлението, че е Белгия.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Полицейска видеотека

Мнениеот Lord » 18 Фев 2011, 19:35

oto skorzeni написа:....Но това не беше целта им,не искаха да го нараняват.Такива произсшествия не са често явление във Финландия,а и ставаше въпрос за банално административно нарушение все пак.

Съгласен съм, че не искаха да наранят човека и определено го пазеха. Не съм съгласен, че всичко беше леко нарушение, поводът беше административно нарушение, но демостративното неизпълнение на разпореждане и открито провокативните реакции според мен заслужаваха по-твърдо отношение. Аз бих реагирал в момента, в който естонеца се обърна да си остави очилата в буса. Освен това е необходимо да отчетем, че във Финландия колегите не са свикнали на просташко отношение и неподчинение и беше нормално да останат изненадани.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията по света

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта