Полицаите по света

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Полицаите по света

Мнениеот barut » 07 Дек 2012, 17:27

59 полицаи арестувани в Бразилия.
Изображение
,,Те са заподозряни, че са взимали подкупи от наркодилъри, за да си затварят очите за тяхната дейност, както и че са продавали оръжие на бандитите.
Според докладите на полицията при акцията са били арестувани и най-малко 11 дилъри от най-голяматабанда в Рио - "Червената команда". Разследването започнало преди година. По непотвърдени данни служителите на реда са получавали близо 1 200 долара подкупи седмично. Те са били замесени и в редица други престъпления: отвличане на наркодилъри и техни роднини за откуп, извършване на операции срещу тях и продажба на оръжие.Според командира на военната полиция в града всички задържани корумпирани полицаи ще бъдат освободени от работа. Проведената акция е носила кодовото име "Прочистване" и има за цел значително да намали нивото на престъпността в бразилския мегаполис преди предстоящите световното първенство по футбол през 2014 г. и олимпиада през 2016 г. '' http://tv7.bg/news/world-incidents/9557232.html
"Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност."
Бенджамин Франклин.
Аватар
barut
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Авг 2012, 20:33

Re: Полицаите по света

Мнениеот martins » 05 Яну 2013, 02:49

Привет, да уточня не съм ви колега случйно попаднах на форума и след като се зачетох не можах да се сдържа :).
Доста матриал сте събрали за колегите си от света но всичко се мени. За последните 7 години ми се е случвало да си имам разправии (визирам общуване:)) с полицаи от доста страни и останах със доста объркани впечатления. Но ме провокира снимката на руския гибедедешник в началото. в Последните 4 години често посещавам Русия ...ошашавен съм от полицията и ако трябва да съм честен във всичките и видове ГБДД, Милиция и тем подобни че и от речната им полиция. Нито един не се е обърнал към мен грубо никога след като вденат че съм чужденец (обикновенно се случва чак на 4-5 минута) почват да повтарят по 3 пъти да не би да не съм рабрал и да ми обясняват популярно какви са им законите. Спирали са ме на блокада като един доста едричък екземпляр ми прочете заповедда на прокура с която са поставили блокадата. И честно такива екземпляри като на снимката не съм видял за 4 години. Много са млади момчета около 60% поне. След като попаднах случайно на едно заграждение около местният цигански "Табор" разбрах и защо нямат така нареченат5а циганска престъпност. За сравнение мога да дам Полша примерно. Господата не знам защо но на български номера реагират много хммм "неприятно" Рахвърля ли за ми багажа по платното като кокошки зърно. (Да не коментирам граничната им полиция). Един не ми се е случило за 4 години да проговори на английски на руски или на някакъв език освен полски. И малко весела част .... във Виена до метрото на една от централните станции рано сутринта чух весели нашенски майни с характеврен цигански акцент. И забелязах един циганин с 2 жени как се препира нещо с 2 ма полицаи направих се на преводач (от чиста куртоазия) оказаха се че са гепили някакво портмоне.Отне ми после час да обясня на полицаите която явно бяха шашнати че първо аз съм булгарин пук не съм черен(че и говоря на английски) че цигани и българи има разлика. и че не всички румънци изглежадат като циганите (на което не ми повярваха). И ако някой каже че не бият ами бият :))) на нашенеца който реши да сдърпа единия полицай със сигурност му е трябвала медицинска помощ после. Общото ми впечатление е че полицията си ни е в ред (сравнена с западната полиция Англия, Германия, Полша, Австрия) в пъти по добре е от Украйна на пример за там да не коментирам че е пародийно. Проблемите ни са на съвсем друго ниво нежеланието на властимашите да се справят с настоящите проблеми бюрокрацията и на първо място самите закони.
martins
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Яну 2013, 02:13

Re: Полицаите по света

Мнениеот osata » 11 Яну 2013, 01:08

Добре дошъл във форума.
Ако имаш възможност докато пътуваш снимай - тази тема ще ти пасне идеално. :D
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Полицаите по света

Мнениеот DANI_09 » 13 Яну 2013, 13:27

martins написа:Привет, да уточня не съм ви колега случйно попаднах на форума и след като се зачетох не можах да се сдържа :).
Доста матриал сте събрали за колегите си от света но всичко се мени. За последните 7 години ми се е случвало да си имам разправии (визирам общуване:)) с полицаи от доста страни и останах със доста объркани впечатления. Но ме провокира снимката на руския гибедедешник в началото. в Последните 4 години често посещавам Русия ...ошашавен съм от полицията и ако трябва да съм честен във всичките и видове ГБДД, Милиция и тем подобни че и от речната им полиция. Нито един не се е обърнал към мен грубо никога след като вденат че съм чужденец (обикновенно се случва чак на 4-5 минута) почват да повтарят по 3 пъти да не би да не съм рабрал и да ми обясняват популярно какви са им законите. Спирали са ме на блокада като един доста едричък екземпляр ми прочете заповедда на прокура с която са поставили блокадата. И честно такива екземпляри като на снимката не съм видял за 4 години. Много са млади момчета около 60% поне. След като попаднах случайно на едно заграждение около местният цигански "Табор" разбрах и защо нямат така нареченат5а циганска престъпност. За сравнение мога да дам Полша примерно. Господата не знам защо но на български номера реагират много хммм "неприятно" Рахвърля ли за ми багажа по платното като кокошки зърно. (Да не коментирам граничната им полиция). Един не ми се е случило за 4 години да проговори на английски на руски или на някакъв език освен полски. И малко весела част .... във Виена до метрото на една от централните станции рано сутринта чух весели нашенски майни с характеврен цигански акцент. И забелязах един циганин с 2 жени как се препира нещо с 2 ма полицаи направих се на преводач (от чиста куртоазия) оказаха се че са гепили някакво портмоне.Отне ми после час да обясня на полицаите която явно бяха шашнати че първо аз съм булгарин пук не съм черен(че и говоря на английски) че цигани и българи има разлика. и че не всички румънци изглежадат като циганите (на което не ми повярваха). И ако някой каже че не бият ами бият :))) на нашенеца който реши да сдърпа единия полицай със сигурност му е трябвала медицинска помощ после. Общото ми впечатление е че полицията си ни е в ред (сравнена с западната полиция Англия, Германия, Полша, Австрия) в пъти по добре е от Украйна на пример за там да не коментирам че е пародийно. Проблемите ни са на съвсем друго ниво нежеланието на властимашите да се справят с настоящите проблеми бюрокрацията и на първо място самите закони.

Браво за гражданската ти позиция, оценката ти е ласкава за нас. И нека всички запомнят полицая е приятел на съвестния гражданин, ти би ли дърпал полицай по време на работа? Е на всякъде има и черни овце.......
Автомобила ти е роб, не ти на него!
DANI_09
Полицай
Полицай
 
Мнения: 143
Регистриран на: 13 Мар 2011, 13:34
Местоположение: ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ

Re: Полицаите по света

Мнениеот barut » 21 Яну 2013, 18:55

Цивилен гражданин е арестувал полицай , който бил пиян - това се случва , но не в България , а в Южна Африка......> http://now.msn.com/russell-george-pulls ... nk-driving
и на бг > http://inews.bg/%D0%9B%D1%8E%D0%B1%D0%B ... 54242.html
"Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност."
Бенджамин Франклин.
Аватар
barut
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Авг 2012, 20:33

Re: Полицаите по света

Мнениеот barut » 11 Фев 2013, 16:32

Тъй като все още не могат да го хванат Рамбото от Ел Ей , обявиха награда от $ 1 млн. която се дава за информация за залавянето му .Парите се отпускат от кмета на мегаполиса Лос Анджелис .33-годишният Кристофър Дорнър е бивши US полицай - главорез и е издирван за три убийства и заплашва да избие още хора по списък http://dnes.dir.bg/news/ubiystva-nagrad ... 67340?nt=9
Изображение
"Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност."
Бенджамин Франклин.
Аватар
barut
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Авг 2012, 20:33

Re: Полицаите по света

Мнениеот barut » 11 Апр 2013, 22:26

Бензина е по-евтин от питейната вода ,имат пари бол и за туй управата на Дубай реши да закупи Lamborghini Aventador .Това е най-скъпата патрулна кола в света .> http://www.dailymail.co.uk/news/article ... fleet.html
"Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност."
Бенджамин Франклин.
Аватар
barut
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Авг 2012, 20:33

Re: Полицаите по света

Мнениеот Lord » 13 Апр 2013, 11:45

Предвид състоянието на инфраструктурата в моя град това Ламборджини не би стигнало от центъра до ЖП-гарата, да не говорим да успее да излезе от града. ;) Да живее Опел Астра! :P
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Полицаите по света

Мнениеот DANI_09 » 28 Апр 2013, 08:00

Lord написа:Предвид състоянието на инфраструктурата в моя град това Ламборджини не би стигнало от центъра до ЖП-гарата, да не говорим да успее да излезе от града. ;) Да живее Опел Астра! :P

Е не се мисли за мъченик, какво да кажем с Пежо! :lol: :lol:
Автомобила ти е роб, не ти на него!
DANI_09
Полицай
Полицай
 
Мнения: 143
Регистриран на: 13 Мар 2011, 13:34
Местоположение: ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ

Re: Полицаите по света

Мнениеот кпц » 17 Май 2015, 17:08

Близък на чеченския лидер си взе втора съпруга на 17 г.
http://dnes.dir.bg/news/sapruga-chechen ... v-19078275
http://lenta.ru/photo/2015/05/16/wedding/#0
За 47-годишния младоженец Нажуд Гучигов - шеф на местната полиция, това е втора съпруга, което е ...
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията по света

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта