S.W.A.T., СПЕЦНАЗ, SAS

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

S.W.A.T., СПЕЦНАЗ, SAS

Мнениеот Toreador » 15 Яну 2010, 03:31

Не съм част от състава на МВР, но от доста време (3-4 години) проявявам интерес към работата на полицията и най-накрая намерих свестен форум, който съдържа информация и мнения от първа ръка, на хора "врели и кипели", а не на разни лаици...Та става дума за най-популярните специални части в света, какво мислите за S.W.A.T., СПЕЦНАЗ и SAS, може ли да се каже, че някоя сред тях има повече качества от другите, ще се радвам да прочета няколко мнения...В това число включвам и групите Вымпел и Альфа.
Последна промяна Toreador на 15 Яну 2010, 22:34, променена общо 1 път
Аватар
Toreador
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Яну 2010, 01:55

Re: S.W.A.T., СПЕЦНАЗ, SAS, СОБТ

Мнениеот osata » 15 Яну 2010, 19:42

Малко се припокрива темата с тази за СОБТ- viewtopic.php?f=2&t=273 .
Може би тук ще е по-добре да се пише за чуждестранните спец части, по принцип по дискавъри и експлорър съм гледал доста интересни предавания от извора както ние казваме, но личното ми мнение е, че е логично много неща по ТВ да са за ТВ, а в действителност никой не си издава тактиката, техниката и начина на действие :)

Но за сравнение е трудно да се намери база - просто всяка от описаните части е създадена с определена цел и определено поле за действие.
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: S.W.A.T., СПЕЦНАЗ, SAS, СОБТ

Мнениеот Куче » 15 Яну 2010, 19:58

Toreador написа:Не съм част от състава на МВР, но от доста време (3-4 години) проявявам интерес към работата на полицията и най-накрая намерих свестен форум, който съдържа информация и мнения от първа ръка, на хора "врели и кипели", а не на разни лаици...Та става дума за най-популярните специални части в света, какво мислите за S.W.A.T., СПЕЦНАЗ и SAS, може ли да се каже, че някоя сред тях има повече качества от другите и на какво ниво е СОБТ спрямо тях, ще се радвам да прочета няколко мнения...В това число включвам и групите Вымпел и Альфа.


Добра е темата Toreodor! Мисля че нашите момчета не остъпват по нищо от колегите си от S.W.A.T и SAS , но хвърляните там пари за бази, техника и тренировки надвишават в пъти нашите. Никой с една тренировка не е станал шампион нали? Както и без бази и техника за подготвяне.
Та мисълта мие ,че нашите момчета не са по-лоши от колегите си в Европа и Сащ 8-)
Аватар
Куче
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1175
Регистриран на: 18 Сеп 2009, 10:49

Re: S.W.A.T., СПЕЦНАЗ, SAS, СОБТ

Мнениеот BARETATA » 15 Яну 2010, 20:31

Така , ПРЕДЛАГАМ , СОБТ да отпадне от залгавието на Темата,точно поради причината по която съм я пуснал.СОБТ преви две години скри шапката на Групата за задържане на FBI.Друго ще кажа,като му дойде времето.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: S.W.A.T., СПЕЦНАЗ, SAS, СОБТ

Мнениеот dinkovm » 15 Яну 2010, 21:21

САС и спецназ не са ли предназначени за извършване на типично армейски операции , а СОБТ и СУАТ за полицейски такива. Вторите не се използват за операции извън пределите на страната си или греша ...........
Аватар
dinkovm
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 237
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 13:25
Местоположение: Рудозем

Re: S.W.A.T., СПЕЦНАЗ, SAS, СОБТ

Мнениеот BARETATA » 15 Яну 2010, 21:26

dinkovm написа:САС и спецназ не са ли предназначени за извършване на типично армейски операции , а СОБТ и СУАТ за полицейски такива. Вторите не се използват за операции извън пределите на страната си или греша ...........


СОБТ се използва за ескорт,отвеждане и довеждане на опасни Престъпници извън пределите на Страната.Искам да помоля модераторите да спрат да се пише за СОБТ тук,направил съм Специална тема.Този който я е поставил,явно не е разгледал целият форум.БЛАГОДАРЯ.Нека всички мнения за СОБТ тук да си отидат,там където трябва
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: S.W.A.T., СПЕЦНАЗ, SAS, СОБТ

Мнениеот osata » 15 Яну 2010, 21:40

BARETATA написа:
dinkovm написа:САС и спецназ не са ли предназначени за извършване на типично армейски операции , а СОБТ и СУАТ за полицейски такива. Вторите не се използват за операции извън пределите на страната си или греша ...........


СОБТ се използва за ескорт,отвеждане и довеждане на опасни Престъпници извън пределите на Страната.Искам да помоля модераторите да спрат да се пише за СОБТ тук,направил съм Специална тема.Този който я е поставил,явно не е разгледал целият форум.БЛАГОДАРЯ.Нека всички мнения за СОБТ тук да си отидат,там където трябва

Барета, друго имаше предвид dinkovm.... говорим за законни и леко незаконни акции..... първите армейски формации естествено могат да правят това, докато вторите...... а и е малко смешно отивайки в чужбина за експулсиране на лице примерно със самолет, извеждащите служители на МВР да си сдават сл. знаци и да се лигитимират при нужда с лист формат А4 тип служебна бележка ;) Тук говорим за евтините пътнически полети
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: S.W.A.T., СПЕЦНАЗ, SAS, СОБТ

Мнениеот dinkovm » 15 Яну 2010, 22:06

Без да споря и спамя и обещавам на Баретата ,че за последен път споменавам този ОТРЯД в тази тема, но си мисля ,че той е създаден със ЗМВР и пределите на действие на ОТРЯДА немогат да се простират извън страната , защото и закона няма никаква функция извън нея. Извън Бг отряда законодателно ще са "въоръжена банда" без да обидя никого.За да спазя обещанието си към Баретата нека пренесем тази дискусия в ОНАЗИ тема
Аватар
dinkovm
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 237
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 13:25
Местоположение: Рудозем

Re: S.W.A.T., СПЕЦНАЗ, SAS, СОБТ

Мнениеот Raptor » 15 Яну 2010, 22:28

В различните държави е различно - някъде са армейски части, някъде чисто полицейски, има и на двойно подчинение. А някои държави поддържат и двата типа сецчасти - в България е така, но за разлика от други държави законодателството не допуска армейски спецназ да изпълнява граждански правоприлагащи задачи. В Русия не е така, но там си имат специален закон за тероризма. SAS в Обединеното кралство пък редовно си ги използват за полицейски задачи,без значение, че са изцяло на военно подчинение. Турските жандарма - Командос са си на двойно подчинение - в мирно време на МВР, но са с чисто военна организация и протокол.
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: S.W.A.T., СПЕЦНАЗ, SAS, СОБТ

Мнениеот Toreador » 15 Яну 2010, 22:33

BARETATA написа:Така , ПРЕДЛАГАМ , СОБТ да отпадне от залгавието на Темата,точно поради причината по която съм я пуснал.СОБТ преви две години скри шапката на Групата за задържане на FBI.Друго ще кажа,като му дойде времето.


ОК съгласен съм, махам СОБТ и оставям темата само за другите споменати...
Аватар
Toreador
Нов
Нов
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Яну 2010, 01:55

Следваща

Назад към Полицията по света

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron