S.W.A.T., СПЕЦНАЗ, SAS

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: S.W.A.T., СПЕЦНАЗ, SAS

Мнениеот osata » 15 Яну 2010, 22:38

А аз не мисля, че когато има какво да се спомене за СОБТ измежду другите формации трябва да не се казва тук.
Темите малко се препокриват както бях писал преди ( жалко че го изтрих ), но пък там си е строго профилирано за СОБТ, а тук е за всички като цяло.
Нормално е измежду чиждите отбори да спеменем и за нашият си ;)
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: S.W.A.T., СПЕЦНАЗ, SAS, СОБТ

Мнениеот dinkovm » 15 Яну 2010, 22:50

Raptor написа:В различните държави е различно - някъде са армейски части, някъде чисто полицейски, има и на двойно подчинение. А някои държави поддържат и двата типа сецчасти - в България е така, но за разлика от други държави законодателството не допуска армейски спецназ да изпълнява граждански правоприлагащи задачи. В Русия не е така, но там си имат специален закон за тероризма. SAS в Обединеното кралство пък редовно си ги използват за полицейски задачи,без значение, че са изцяло на военно подчинение. Турските жандарма - Командос са си на двойно подчинение - в мирно време на МВР, но са с чисто военна организация и протокол.


SAS - SPECIAL ARMY SQUAD. Лично не вярвам да се използват за вътрешно държавни Полицейски операции , но не вярвам и Раптор да голослови . вероятно аз съм в грешка.
Турските "Парашутчо комадна" , "Диви гъски" и "Команда 160" са с чисто армейско предназначение , но покрай проблемите с кюрдите в юго-източните части може и да са използвани за разрешаване на вътрешни проблеми. Русия доколкото съм запознат СПЕЦНАЗ е обобщено название на всякакви видове отради "специяльнаго назначения" в том числе "Алфа" и "Вимпел" изцяло за разрешаване внутрешни госодарствени проблеми и незнам да са използмани за военни операции в републиките.
Аватар
dinkovm
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 237
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 13:25
Местоположение: Рудозем

Re: S.W.A.T., СПЕЦНАЗ, SAS

Мнениеот osata » 15 Яну 2010, 22:54

За разбиращите не само български, а английски и руски много голяма база данни:

http://komandos.start.bg/

А специално за SAS:
http://komandos.start.bg/article.php?aid=2035
НА БЪЛГАРСКИ И КРАЙНО ИНТЕРЕСНО ;)
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: S.W.A.T., СПЕЦНАЗ, SAS

Мнениеот BARETATA » 15 Яну 2010, 22:59

Добре няма да спорим,но да ви кажа никой нищо не сдава и оставя като се Експулсира.Има обаче неточности и доста разминавания в Закона де.Няколко пъти нашите момчета се сблъскват с Правната Уредба на Европейският съюз,защото Ние тук не сме си свършили работата.
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: S.W.A.T., СПЕЦНАЗ, SAS

Мнениеот Валентина » 15 Яну 2010, 23:45

Аватар
Валентина
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1542
Регистриран на: 05 Сеп 2009, 01:20

Re: S.W.A.T., СПЕЦНАЗ, SAS

Мнениеот BARETATA » 16 Яну 2010, 00:00

Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

Re: S.W.A.T., СПЕЦНАЗ, SAS, СОБТ

Мнениеот osata » 16 Яну 2010, 00:18

dinkovm написа:Без да споря и спамя и обещавам на Баретата ,че за последен път споменавам този ОТРЯД в тази тема, но си мисля ,че той е създаден със ЗМВР и пределите на действие на ОТРЯДА немогат да се простират извън страната , защото и закона няма никаква функция извън нея. Извън Бг отряда законодателно ще са "въоръжена банда" без да обидя никого.За да спазя обещанието си към Баретата нека пренесем тази дискусия в ОНАЗИ тема


02.10.1984г - Летище Шьонефелд Берлин - ТУ 154 на БГА Балкан - отвлечен от иранци... ;) Лично Старшина Алексей Петров е участвал ;)
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: S.W.A.T., СПЕЦНАЗ, SAS, СОБТ

Мнениеот Raptor » 16 Яну 2010, 11:27

dinkovm написа:.....SAS - SPECIAL ARMY SQUAD. Лично не вярвам да се използват за вътрешно държавни Полицейски операции , ....

The Special Air Service Regiment (S.A.S.) the primary Special Forces entity of the British Army...

Имах предвид тези S.A.S. и случаят с иранското посолство в Лондон. И не само това разбира се.
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: S.W.A.T., СПЕЦНАЗ, SAS

Мнениеот osata » 16 Яну 2010, 13:37

BARETATA написа:Добре няма да спорим,но да ви кажа никой нищо не сдава и оставя като се Експулсира.

Няма да спорим, защото и аз леко съм объркал една дума..... но ако ми кажеш как ще се качиш на пътнически самолет на Еър Франс например за полет София - Мадрид, Мадрид - някъде из Африка.... с оръжие и служебна карта при екстрадиране на чужденец - ще те призная ;) . Тук не говорим за Дактарас или други подобни изведени със самостоятелни полети, а по-немедийни случаи, които са по-често срещани.
Това до тук сме го виждали, но ако не беше самостоятелен полет... това имах предвид.


Хайде вече да говорим за SAS и другите чуждестранни рамбовци :D
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: S.W.A.T., СПЕЦНАЗ, SAS

Мнениеот BARETATA » 16 Яну 2010, 14:18

Да да говори,че иначе ще Изменим темата .Разбрахме се osata
Чл. 5-ЗМВР: "Служителите на МВР,при изпълнение на служебните си задължения,са физически неприкосновени и се ползват с особената закрила на закона."
Аватар
BARETATA
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 4722
Регистриран на: 22 Авг 2009, 12:42

ПредишнаСледваща

Назад към Полицията по света

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

cron